Wygrana TKH Toruń!

(as)
Hokeiści TKH Nesty Toruń wreszcie przełamali złą passę. Po pięciu porażkach z rzędu, w piątek na Tor-Torze pokonali Ciarko KH Sanok.

TKH Nesta Toruń - Ciarko KH Sanok 4:3 (0:0, 4:3, 0:0)

10. Unia 7 3 21-28

Bramki: Kubat 2 (32, 37), Dzięgiel (33), Bomastek (38) oraz Vozdecky (23), Rąpała (26), Ćwikła (35).
TKH NESTA: Plaskiewicz; Koseda, Buril - Bomastek (2), Dzięgiel (4), Dołęga; Cychowski, Kubat - Bomba, Kuchnicki, Marmurowicz (2); Talaga, Lidtke - Chyliński, Chrzanowski, Minge (4); Pietras, Porębski - Wiśniewski, Winiarski, Wieczorek.

Mecz z bezpośrednim rywalem w tabeli był dobrą okazją dla torunian na wydostanie się z dna ligowej tabeli. I po ciężkim boju szansę tę wykorzystali. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej tercji, ale to goście prowadzili 2:0, wykorzystując grę w przewadze. Potem oni wędrowali na ławkę kar, a Kubat i Dzięgiel sprawili, że odżyły nadzieje zaledwie 500-osobowej grupy kibiców. Kolejną karę dla TKH wykorzystał KH, lecz odpowiedź torunian była natychmiastowa. Strzał Kubata (w przewadze), a potem zespołowa akcja Dzięgiel-Dołęga (2 asysty)- Bomastek i ławka drużyny TKH eksplodowała radością. W trzeciej tercji znów szła akcja za akcję, ale świetnie spisywali się Plaskiewicz i Rocki. W niedzielę o 18.00 TKH Nesta zagra w Krakowie.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Stoczniowiec - Unia 6:4, Naprzód - Podhale 5:4, Zagłębie - Tychy 2:5, Jastrzębie - Cracovia 2:4.