KH Energa wciąż przegrywa. Tym razem w Sanoku. W niedzielę przełamie niemoc?

LN
Marcus Ekholm Rosén wybronił tym razem sporo strzałów
Marcus Ekholm Rosén wybronił tym razem sporo strzałów Anna Kaczmarz
Czternastą z rzędu porażkę w Polskiej Hokej Lidze ponieśli hokeiści KH Energi Toruń. Przegrali w Sanoku z tamtejszą Marmą Ciarko STS-em 0:2.

Sanoczanie w poprzednich wielu latach mieli kompleks torunian. W tym sezonie wyleczyli się z niego w najlepsze - z czterech bezpośrednich meczów wygrali trzy.

KH Energa gra nierówno. Zdarzają jej się wyrównane spotkania oraz bardzo słabe, do jednej bramki. Mianownik jest jeden - na koniec wygrywa przeciwnik.

Warto przeczytać

Tym razem gra była wyrównana. Torunianie mieli sporo okazji do zdobycia gola, ale byli nieskuteczni. Gospodarze zdobyli jednego gola w 14 minucie, gdy świetną indywidualną akcją popisał się Tamminen. Wynik 1:0 utrzymał się do 58. minuty. Najlepszą okazję do wyrównania torunianie mieli podczas gry w podwójnej przewadze między 53. a 55. minutą, ale mimo sporego zamieszania pod bramką gospodarzy nie wcisnęli krążka do bramki.

Na 140 sekund przed końcem goście wycofali bramkarza. Ryzyko jednak nie przyniosło pożądanych skutków, a nawet - wręcz przeciwnie. Do pustej bramki krótko potem trafił E. Lorraine i rozstrzygnął losy spotkania. Potem na chwilę Ekholm Rosén wrócił do bramki, znowu z niej zszedł, ale o mało nie skończyło się to trzecim golem. Tym razem E. Lorraine trafił w poprzeczkę.

W niedzielę o godzinie 17 KH Energa podejmie na Tor-Torze w zaległym meczu Podhale Nowy Targ, ostatni zespół w tabeli.

Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

1:0 Sami Tamminen (13:36), 2:0 Elliot Lorraine - Niko Ahoniemi (58:32)