Wysoka porażka Elany w Szczecinie. Torunianie zakończyli rundę jesienną niepowodzeniem

Daniel Ludwiński
Elana kończy rundę bez punktów
Elana kończy rundę bez punktów Jacek Smarz
Elana Toruń zakończyła porażką rundę jesienną III ligi. W rozegranym we wczesne czwartkowe popołudnie zaległym spotkaniu nasz zespół uległ na wyjeździe Pogoni II Szczecin 0:3 (0:1).

Przed meczem rezerwy Pogoni były dopiero na dwunastym miejscu w tabeli, cztery lokaty niżej od torunian. Problem jednak w tym, że w składzie szczecinian nie zabrakło tym razem także piłkarzy, którzy na co dzień występują w pierwszej drużynie grającej w PKO Ekstraklasie. Dodatkowe wzmocnienia sprawiły, że gospodarze dość łatwo uporali się z Elaną.

Warto przeczytać

W pierwszej połowie wynik otworzył doświadczony Adam Frączczak, który na ekstraklasowych boiskach rozegrał już ponad 200 meczów. W drugiej połowie 33-latek podwyższył rezultat, natomiast gola na 3:0 strzelił uznawany za duży talent 17-letni Kacper Kozłowski, piłkarz przymierzany już do młodzieżowej reprezentacji Polski.

W starciu z tak wzmocnioną Pogonią Elana nie dała więc rady nie tylko zdobyć punktów, ale choćby strzelić bramki. Rundę jesienną torunianie kończą z dorobkiem siedmiu wygranych, sześciu remisów i trzech porażek, co daje im dziewiąte miejsce.

Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 3:0 (1:0)
Adam Frączczak (20, 52), Kacper Kozłowski (64)