Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy zaprasza na spotkania online w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Udział jest bezpłatny

OPRAC.:
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Podczas spotkań, organizowanych przez WSB w ramach Światowego Tygodnia Mózgu, eksperci będą też mówić o tym, jak wpływa na nas pandemia
Podczas spotkań, organizowanych przez WSB w ramach Światowego Tygodnia Mózgu, eksperci będą też mówić o tym, jak wpływa na nas pandemia Łukasz Gdak/ Zdjęcie ilustracyjne
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy zaprasza na spotkania online w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Udział w nich jest bezpłatny, a eksperci będą rozmawiać m.in. o tym, dlaczego ludzki mózg czasem chodzi na skróty i jak pandemia wpływa na nasze emocje.

Zobacz wideo: Koronawirus nie odpuszcza. Takie będą obostrzenia w Wielkanoc.

Na spotkania zaprasza Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy. Prelegenci opowiedzą o tym, w jaki sposób działa ludzki mózg, również w tak nadzwyczajnych okolicznościach jak pandemia. Razem z osobami prowadzącymi spotkania, ekspertami i wykładowcami uczelni, będzie można poszukać odpowiedzi na pytania, które nurtują ludzi od dawna. Z powodu pandemii spotkania będą odbywać się w sieci, a rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek 15 marca 2021.

Poniedziałek, 15 marca 2021 - Dlaczego trudno zmienić nawyki?

Na początek będzie można dowiedzieć się, dlaczego tak trudno jest nam zmienić swoje nawyki. O tym rozmawiać będą Piotr Bucki i Mariusz Jakubowski. Czas na spotkanie poświęcone temu tematowi pt. „Mózg nie sługa. Dlaczego tak ciężko jest zmieniać nawyki” można zarezerwować sobie w poniedziałek 15 marca o godz. 19.

Środa, 17 marca 2021 - Reklama w mózgu

Z kolei w środę 17 marca o godz. 19 Łukasz Murawski i Kamil Zieliński będą mówić o tym, dlaczego nasz mózg czasami sprowadza nas na manowce. Pojawi się, m.in. temat ulegania reklamom. Reklama jest częścią komunikacji perswazyjnej i tym samym wywiera wpływ na to, co robimy, myślimy, czy też czujemy. Prelegenci będą rozmawiać o schematach i błędach poznawczych, o programowaniu zachowania, czy po prostu o tym, jak nasz mózg chodzi na skróty. Temat spotkania brzmi „Reklama w mózgu. Rozmowa o tym, jak nasz własny mózg prowadzi nas na manowce.

Czwartek, 18 marca 2021 - Jak wpływa na mózg aromaterapia?

Kolejnego dnia będziemy mieć okazję dowiedzieć się, jakie znaczenie dla funkcjonowania mózgu ma aromaterapia, będąca formą medycyny naturalnej.

Tematem spotkania, które poprowadzi dr Dorota Ackermann-Szulgit, będzie przede wszystkim wpływ aromaterapii na funkcje układu nerwowego. Jak się okazuje, niektóre olejki mogą spowalniać procesy starzenia, inne pomagają w koncentracji czy zapamiętywaniu, a jeszcze inne relaksują i zapewniają jasność umysłu. Podświadomie wybieramy te, które najlepiej nam służą. Spotkanie „Wpływ aromaterapii na funkcje mózgu” poświęcone aromaterapii odbędzie się w czwartek 18 marca o godz. 15.30.

Piątek, 19 marca 2021 - Miłość w czasach zarazy

Nie zabraknie tematów również tak wszystkim nam bliskich, jak uczucia. Pod hasłem „Miłość w czasach zarazy. Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie i mózgu, ale boicie się o to zapytać ” prelegentki - dr Magdalena Zubiel–Kasprowicz i Marta Niedźwiecka - będą zastanawiać się nad tym, w jaki sposób pandemia wpłynęła na nasze wzajemne relacje i czy zmienią się one na stałe, gdy wreszcie pandemia się skończy.

Panie prowadzące spotkanie podyskutują o skutkach dystansu społecznego, kwarantanny itp. Co zrobiła nam pandemia? Czy potrzebujemy zbiorowej terapii w myśl: Cała Polska na kozetce? Jakie jest ryzyko opowiadania jednej historii? - na te pytania prelegentki będą próbowały znaleźć odpowiedzi. Rozmówczynie zastanawiać się będą nad alternatywnymi rzeczywistościami kreowanymi przez smartfony, które skutecznie wypierają namacalną rzeczywistość. Czy Slow Sex może stać się remedium na naszą wrażliwość na sztuczne światy? W trakcie rozmowy pojawią się odniesienia do archetypów, mitów, bajek. Na spotkanie o miłości w trudnych, pandemicznych czasach organizatorzy zapraszają w piątek 19 marca o godz. 19.

Zapisy prowadzone są przez internet

Udział w spotkaniach organizowanych przez WSB w ramach Światowego Tygodnia Mózgu jest bezpłatny. Można się na nie zapisywać poprzez formularz zamieszczony na stronie uczelni wsb.pl/bydgoszcz/.
Spotkania są dostępne również dla osób, które nie studiują w WSB.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska