Wyzwolenie z rakietką w dłoni

Włodzimierz Woźniak
W minioną sobotę i niedzielę na sali gimnastycznej janowieckiego Publicznego Gimnazjum odbył się IV turniej tenisa stołowego z okazji 57 rocznicy wyzwolenia miasta z okupacji hitlerowskiej.

W turnieju mogli uczestniczyć tylko mieszkańcy gminy Janowiec Wlkp. W sobotę grali uczniowie klas IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Łącznie do rywalizacji zgłosiło się 28 osób. W kategorii uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Maciej Szybczyński przed Maciejem Nysiewiczem i Bartoszem Zygajem wszyscy z Janowca Wlkp. Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez Grzegorza Sengera prezesa UKS "Dragon". W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął i puchar ufundowany przez Ryszarda Zygaja dyrektora Publicznego Gimnazjum otrzymał Szymon Majda z Sarbinowa II, drugi był Dawid Pawlak z Kołdrąbia, trzecim miejscem musiał się zadowolić Adam Borek z Sarbinowa II.
     W niedzielę rywalizowało 18, nieco starszych, zawodników, których podzielono na trzy grupy wiekowe. W najmłodszej do 25 lat bezkonkurencyjny okazał się Paweł Spychała z Janowca Wlkp. Za zajęcie pierwszego miejsca z rąk przewodniczącego Komisji Oświaty Jerzego Mitki odebrał piękny puchar. Wspomnieć w tym miejscu należy, że Paweł Spychała jako jeden z nielicznych bierze udział we wszystkich turniejach tenisowych, jakie odbywają się na terenie miasta i gminy oraz poza jej granicami. Brawo Paweł. Drugie miejsce zajął Maciej Rabinek natomiast trzecie Łukasz Zajączek obaj z Janowca Wlkp.
     W grupie 26 do 35 lat najlepiej grał i pierwsze miejsce oraz puchar burmistrza Janowca Wlkp. Macieja Sobczaka zdobył Andrzej Kurzawa z Sarbinowa II przed Sławomirem Grajczakiem z Janowca Wlkp. i Leszkiem Tietzem z Sarbinowa II.
     W grupie 36 lat i więcej pierwsze miejsce zajął i puchar ufundowany przez Czesława Langowskiego przewodniczącego Rady Miejskiej w Janowca Wlkp. otrzymał Sławomir Majda z Sarbinowa II. Drugie miejsce wywalczył Jan Grupa z Janowca Wlkp. natomiast trzecie Zdzisław Charzyński z Posługowa. Tylko pozazdrościć panu Zdzisławowi kondycji. Mimo 47 lat na karku całkiem nieźle radził sobie zarówno kondycyjnie jak i technicznie ze znacznie młodszymi od siebie zawodnikami. Organizatorem turnieju był UKS "Dragon", Publiczne Gimnazjum i Świetlica Komoda.
     Na zdjęciu: Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych; od lewej Paweł Spychała, Andrzej Kurzawa i Sławomir Majda.