X Bieg Pamięci Karolewo-Więcbork. 80 zawodników z całej Polski pobiegło ku czci ofiar II wojny światowej [zdjęcia, wyniki]

Sandra Szymańska
X Bieg Pamięci Karolewo-Więcbork
X Bieg Pamięci Karolewo-Więcbork wiecbork.pl
Po raz 10. biegacze z całej Polski pobiegli ku czci ofiar II wojny światowej w obozie w Karolewie w gminie Więcbork. W X Biegu Pamięci Karolewo-Więcbork udział wzięło 80 zawodników, którzy przebiegli dystans 10 kilometrów.

Co roku, mieszkańcy gminy Więcbork i sąsiednich powiatów, uczestniczą w Biegu Pamięci Karolewo-Więcbork, pokonując dystans 10 km. To hołd dla ofiar II wojny światowej zamordowanych w obozie koncentracyjnym w Karolewie przez władze hitlerowskie. Organizatorem zawodów jest Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Wodnik w Więcborku.

25 września bieg odbył się po raz dziesiąty. Udział w nim wzięło 80 zawodników. Pierwszy na mecie w kategorii mężczyzn był Mateusz Dajnowski z Angowic z czasem 0:33:41. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Gembalski z Leszna z wynikiem 0:35:26. Trzecie miejsce zajął Tomasz Radtka z Łobżenicy z czasem 0:37:23.

W kategorii kobiet zwyciężyła Katsiaryna Ptashuk z Leszna z wynikiem 0:37:37. Druga na mecie była Daria Maik z Mroczy, która przebiegła trasę w czasie 0:40:23. Na trzecim miejscu uplasowała się Antonina Wirkus, mieszkanka Szczecinka, z wynikiem 0:40:38.