MARCIN SEROCZYŃSKI
Mariusz Kujawski z chełmżyńskiego Włókniarza
Mariusz Kujawski z chełmżyńskiego Włókniarza Marcin Seroczyński
Mariusz Kujawski, wychowanek chełmżyńskiego Włókniarza będzie reprezentował Polskę na olimpiadzie w Pekinie.

Niedawno Mariusz Kujawski wywalczył, w parze z Adamem Seroczyńskim (brązowy medalista olimpijski z Sydney), drugie miejsce na kajakarskich mistrzostwach świata w Niemczech na dystansie 1000 metrów. Od nich lepsi byli tylko Francuzi. Na olimpiadzie w Chinach zobaczymy Mariusza w K 2 na tym samym dystansie.
Mariusz Kujawski ma 21 lat i obecnie od niespełna roku jest zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. Jednak przygodę z kajakarstwem i pierwsze wielkie sukcesy odnosił jako zawodnik Włókniarza Chełmża.
Do klubu trafił za namową wujka Mirosława w 1998 roku i rozpoczął regularne treningi pod okiem Ryszarda Kwiatkowskiego, a potem Stanisława Skowronka. Już rok później, wraz z Danielem Bąkowskim, zdobył pierwszy medal na mistrzostwach Polski młodzików w K2 na dystansie 1000 metrów. Potem pływał wraz z Rafałem Ćwiklińskim. Z nim wywalczył srebrny medal na olimpiadzie młodzieży w Poznaniu na dystansie 5000 metrów.
W 2002 roku Mariusz zdobył srebrny medal podczas mistrzostw Europy rozgrywanych na Malcie. Startował tam z Marcinem Nic-kowskim. Rok później chełmżyńskie kajaki pojawiły się w Japonii na mistrzostwach świata w Koma-tsu/Ishikawa. Kajakarz za swoje wybitne osiągnięcia i promocję Chełmży nie tylko w regionie został uhonorowany także przez władze miasta, powiatu i klubu.
Niespełna rok temu Mariusz Kujawski przeszedł do Zawiszy Bydgoszcz. Jak powiedział “Pomorskiej" wówczas nieżyjący już dziś prezes Włókniarza Stanisław Zielaskowski, zadaniem władz chełmżyńskiego klubu, było zapewnienie najlepszych warunków, w których sportowiec mógł należycie się rozwijać. To zadanie zostało wykonane. Kolejne marzenie Mariusza Kujawskiego o starcie na igrzyskach olimpijskich wkrótce się spełni. Czy spełni się kolejne o medalu - okaże się za rok w Pekinie.