- To chyba nie był prawidłowy dokument upoważniający do takiego parkowania – zastanawia się Czytelnik, który zrobił zdjęcie auta oraz upoważnienia i przesłał je do naszej redakcji. - Kierowca podjechał na parking nową furą, zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych, wrzucił jakiś śmieć na deskę rozdzielczą i pobiegł na zakupy.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Już na pierwszy rzut oka widać, że karta niepełnosprawnego, która znajdowała się za szybą, wygląda na bardzo starą. Oprócz nazwiska nie ma tam żadnych danych, na przykład jej numeru.
Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie do Miejskiego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności w Toruniu, od którego otrzymaliśmy wzór takiej karty obowiązujący od ponad 2 lat. I rzeczywiście okazało się, że karta znajdująca się za szybą auta jest nieważna.
Mistrzowie parkowania w Kujawsko-Pomorskiem [zobacz zdjęcia]
- Jednocześnie informuję, iż imienną kartę parkingową można otrzymać ( po złożeniu stosownego wniosku) tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wydanego przez Miejski lub Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności – mówi Renata Opalińska przewodnicząca MZOoN Toruń.
O tym, że ktoś parkuje na miejscu dla niepełnoprawnych poinformowana została również policja, ale kiedy zjawił się tam patrol tego auta już nie było.
- Osoba, która wykonała to zdjęcie i chce ukarania tego kierowcy może zgłosić się wraz z wykonanymi zdjęciami do komisariatu policji na toruńskim Rubinkowie w celu złożenia zawiadomienia - mówi Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.