Zainteresowanych historią zaprasza się do Brześcia Kujawskiego (powiat włocławski) na piknik historyczny, a miłośników zawodów konnych do Lubostronia (powiat żniński) na XXV Konkurs Pojazdów Konnych.
Paszport Turystyczny to akcja podróżowania po najciekawszych miejscach na Kujawach i Pomorzu z propozycjami interesujących imprez w całym regionie.
Biskupin, 14-22 września XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny
Jubileuszowy – do tego szałowy! Tematyczne festyny z ubiegłych lat robiły furorę wśród zwiedzających. Organizatorzy postanowili, że z okazji ćwierćwiecza rezerwatu przygotują kulturowy (i zarazem kultowy!) kalejdoskop pokazów, warsztatów, koncertów, gier i zabaw. Na festynowej scenie pojawią się wątki dotyczące starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu, dawnych ludów zamieszkujących teren obecnej Polski - Celtów, Gotów i Wandali. Na polu bitwy zobaczymy zmagania rzymskich legionów, barbarzyńców, wojów wczesnośredniowiecznych, a nawet gladiatorów. Do tego pokaz mody Słowian, Bałtów, wikingów i Madziarów. Komu mało – wioska Indian Pow-Wow…
https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/xxv-jubileuszowy-festyn-archeologiczny
Wenecja, 14 września Wenecka Noc z Parowozami
Księżyc w pełni (która przypada dokładnie 14 września!), para buchająca ze starych parowozów i majaczące w oddali ruiny zamku krwawego diabła weneckiego zapewnią magiczną aurę ostatniej w tym sezonie turystycznym Weneckiej Nocy z Parowozami… A zatem - kolej na Pałuki!
https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/wenecka-noc-z-parowozami-14
Koronowo, 14-15 września Na szlaku babiego lata
Biegnące w siną dal tory budzą nostalgię, przywodzą na myśl wspomnienia z podróży. W literaturze, fotografii, malarstwie bywają synonimem drogi - czasem prostej, oczywistej, czasem krętej, odkrywającej przed nami coraz to nowe zakątki. Jesienią kolejowe pobocza kuszą dzikością natury, feerią barw jeżyn, kalin i jabłoni. Zachwycają misternymi dziełami pracowitych pajączków. Babie lato to prawdziwy cud natury! Pierwsze podmuchy jesieni przynoszą z Koronowa zaproszenie na przygodę z drezynami - Krystyną i Zośką. W drogę!
https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/na-szlaku-babiego-lata
Lubostroń, 15 września XXV Konkurs Pojazdów Konnych
Konkurs pojazdów konnych odbywający się w scenerii lubostrońskiego parku i pałacu Skórzewskich jest jak wyprawa śladami filmowych scen ukazujących życie dawnej arystokracji. Powozy, eleganckie stroje, muzyka w tle. Nobliwie, romantycznie i z ułańską fantazją!
https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/xxv-konkurs-pojazdow-konnych-0
Brześć Kujawski, 15 września XI Piknik Historyczny
Historia różnie obeszła się z dawnymi potęgami. Dumny królewski Brześć Kujawski, w którym Kazimierz Wielki wystawił akt lokacyjny dla Bydgoszczy, chętnie przywołuje swą świetność sprzed wieków. Podczas Pikniku Historycznego rekonstruktorzy nauczą najmłodszych korzystać ze średniowiecznej równoważni, strzelać z łuku i przeciągać linę. Pokażą też, jak pisano słowiańskimi runami.
https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/xi-piknik-historyczny
Informację przygotowały Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?