- Otwarte umysły, ciekawość i wiele, wiele pytań oraz mądrych i jakże motywujących do dalszej pracy spostrzeżeń, powoduje, że satysfakcja i uciecha z takich spotkań pozostaje w pamięci na długo - mówi Edyta Rynkiewicz, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy "Wody Polskie", która gościła w SP 65. - Niejednokrotnie na twarzach dzieci maluje się zdziwienie. Jak to? Wody naprawdę może nam zabraknąć? Ludzie wyrzucają swoje niepotrzebne rzeczy do rzek? Dlaczego ktoś wrzucił kontener z butelkami, a co gorsza samochód?
Zdjęcia z „okazami śmieciowymi” zdziwiły wszystkich młodych słuchaczy. Zapytane, tłumaczyły, w jaki sposób dbają o czystość na plażach, w jaki sposób dbają o nasz największy skarb, jakim jest woda.
Nie mogło zabraknąć opowieści o zabytkowych i niepowtarzalnych śluzach, o tym w jaki sposób działają i jak wiele z nich jest pod opieką Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.
Jak dodaje Edyta Rynkiewicz, uwieńczeniem spotkania i poniekąd nauką przez rozrywkę był czas poświęcony na eksperymentowanie z wodą. Co tonie, a co nie, co się w niej rozpuści, a czego nigdy nie rozpuścimy? Tutaj wszyscy mieli możliwość wykazania się i zdobycia dyplomu Experta Polskich Wód. Ponadto każdy pierwszoklasista otrzymał zestaw gadżetów z logo "Wód Polskich" oraz kolorowanki.
