Za nami półmaraton lekkoatletycznych MŚ mastersów w Toruniu. Tak poszło Robertowi Korzeniowskiemu [zdjęcia]

Tak było na trasie półmaratonu lekkoatletycznych MŚ mastersów w Toruniu
Tak było na trasie półmaratonu lekkoatletycznych MŚ mastersów w Toruniu Grzegorz Olkowski
Finiszują powoli mistrzostwa świata lekkoatletycznych weteranów w Arenie Toruń. Weekend rozpoczął się od rywalizacji na trasie półmaratonu, w którym nie mogło zabraknąć sukcesów Biało-Czerwonych. Zobaczcie zdjęcia z rywalizacji na toruńskich ulicach!

Pierwszy na mecie był Belg Justin Mahieu w kategorii M35. Nie zabrakło medali dla Polaków. W kategorii M45 srebro wywalczył Grzegorz Kujawski, a w M40 na drugim stopniu podium stanął Mariusz Girzyński, a w M50 Marcin Konieczny. Na starcie stanął także Robert Korzeniowski, nasz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie. W Toruniu jednak był bez szans na medal, zajął 161. miejsce.

Wśród pań bezkonkurencyjna na trasie półmaratonu była Agnieszka Gortel-Maciuk (W45), a w kategorii W35 po złoto sięgnęła Monika Brzozowska.

W sobotę po raz ostatni już można dopingować mastersów w Arenie Toruń. Tego dnia zaplanowano jeszcze szereg konkurencji lekkoatletycznych, w tym sztafety, trójskok i skok o tyczce. Ostatnia konkurancja odbędzie się o godz. 18.30 i wtedy też zaplanowano uroczystość zakończenia mistrzostw świata w Toruniu.