- Zagryzła nam cztery świnie, gęsi i kaczkę! Mieszkańcy...

  - Zagryzła nam cztery świnie, gęsi i kaczkę! Mieszkańcy Izbicy Kujawskiej są pewni: - To puma

  Joanna Lewandowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Puma widziana była na Śląsku, w województwie łódzkim i opolskim.

  Puma widziana była na Śląsku, w województwie łódzkim i opolskim. ©nto

  Mieszkańcy Izbicy Kujawskiej w powiecie włocławskim są pewni, że na terenie ich gminy grasuje puma.
  Puma widziana była na Śląsku, w województwie łódzkim i opolskim.

  Puma widziana była na Śląsku, w województwie łódzkim i opolskim. ©nto


  Zwierzę podobne do pumy widziane było też niedaleko Szczecinka (Zachodniopomorskie). Czy to rzeczywiście groźny drapieżnik? fot. Czytelnik Głosu Koszalińskiego

  Zwierzę podobne do pumy widziane było też niedaleko Szczecinka (Zachodniopomorskie). Czy to rzeczywiście groźny drapieżnik?
  (fot. fot. Czytelnik Głosu Koszalińskiego)

  - Zagryzła nam cztery świnie, gęsi i kaczkę! - wymienia Dawid Rakowski. Potwierdzają to jego sąsiedzi. - To nie mógł być pies! Tylko dzikie zwierzę jest w stanie w ten sposób zaatakować ponad stukilogramowego świniaka - przekonuje Radosław Czarnecki, mieszkaniec podizbickiej wsi, myśliwy.

  Pumę w pobliżu gospodarstw widziano już kilkakrotnie, mieszkańcy przekonują, że pojawia się tam co najmniej od tygodnia. - Boimy się wyjść z domów, nie wiemy, czy posyłać dzieci do szkół. Co będzie, jeśli zwierzę zaatakuje któreś z nas?- zastanawia się Małgorzata Wiśniewska. Panika ogarnęła nie tylko wieś, w której znaleziono zagryzione zwierzęta. Boi się wielu mieszkańców Izbicy. Po okolicy krążą mrożące krew w żyłach historie o rzekomym wygłodnieniu zwierzęcia, zaatakowanym przez nie jeleniu i śladach wielkich łap. Ludzie zastanawiają się co robić, w razie kontaktu z pumą i czekają na reakcje leśniczych. Ci jednak o żadnym dzikim zwierzęciu grasującym w okolicznych lasach nie słyszeli. Henryk Gostyński, zastępca leśniczego nadleśnictwa Koło, któremu podlegają podizbickiej lasy o pumie nic nie wie. Bogdan Sadowski, burmistrz gminy Izbica Kujawska przekonuje zaś, że to, czego boją się mieszkańcy, to po prostu... duży pies.

  Wiosną ślady dzikiego zwierzęcia znaleziono w okolicach Radziejowa. Puma była widziana na Śląsku, w województwie łódzkim i opolskim.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (2)

  Komentarze (19)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (19) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej