MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakaz przemieszczania się w sylwestra 2020. Czy będzie można jechać samochodem? Są wyjątki!

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
W sylwestrową noc, od godz. 19.00 31 grudnia 2020 r. do godz. 6.00 1 stycznia 2021 r. wprowadzono "godzinę policyjną". W tym czasie nie można się przemieszczać. Są jednak cztery sytuacje wyjątkowe, które pozwalają przemieszczać się w czasie "godziny policyjnej". Znajdziesz je na kolejnych slajdach >>>
W sylwestrową noc, od godz. 19.00 31 grudnia 2020 r. do godz. 6.00 1 stycznia 2021 r. wprowadzono "godzinę policyjną". W tym czasie nie można się przemieszczać. Są jednak cztery sytuacje wyjątkowe, które pozwalają przemieszczać się w czasie "godziny policyjnej". Znajdziesz je na kolejnych slajdach >>>Łukasz Kaczanowski
W sylwestrową noc z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku w godzinach od 19.00 do 6.00 w Polsce obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Czy w sylwestra będzie można jechać samochodem? Okazuje się, że zakaz nie obowiązuje wszystkich a od "godziny policyjnej" są wyjątki. Sprawdź koniecznie!

Zobacz wideo: Koncert sylwestrowy 2020/2021 online Opery Nova w Bydgoszczy

"Godzina policyjna" Sylwester 2020 - narodowa kwarantanna i zakaz przemieszczania się 31.12.2020-1.01.2021

Sylwester 2020 będzie inny niż wszystkie. Ze względu na pandemię koronawirusa, 31 grudnia wprowadzono obostrzenia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnej konferencji zapowiedział m.in. wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się, które będą obowiązywać na przełomie 31 grudnia i 1 stycznia. Polski rząd apeluje, by w sylwestra zostać w domu i nie organizować imprez ani spotkań towarzyskich poza gronem domowników.

Sprawdź koniecznie

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się.

Oznacza to, że nie wolno jechać samochodem na imprezę sylwestrową. Od tego zakazu są jednak cztery wyjątki. Czytaj o nich poniżej.

"Godzina policyjna" w sylwestra 2020. Czy w sylwestrową noc można będzie jechać samochodem?

W sylwestrową noc, od godz. 19.00 31 grudnia 2020 r. do godz. 6.00 1 stycznia 2021 r. wprowadzono "godzinę policyjną". W tym czasie nie można się przemieszczać. Są jednak cztery sytuacje wyjątkowe, które pozwalają przemieszczać się w czasie "godziny policyjnej". Znajdziesz je w poniższej galerii:

Policja nie ma sposobu na sprawdzenie, czy cel podróży, który podajemy, jest rzeczywiście prawdziwy. W noc sylwestrową działać będzie komunikacja miejska, jednak autobusem czy tramwajem również można przemieszczać się tylko w wyżej wymienionych celach - służbowych, działalności wolontariackiej, do lekarza, psychologa czy kościoła.

"Godzina policyjna" w sylwestra - jakie kary za złamanie zakazu przemieszczania się?

Za złamanie "godziny policyjnej" można zostać przez patrolujących funkcjonariuszy ukaranym mandatem w wysokości do 1000 zł. Mandatu można nie przyjąć. Wówczas sprawa zostanie skierowana do sądu, który rozstrzygnie, czy trzeba go zapłacić.

Mająca rozpocząć się po świętach narodowa kwarantanna to nie koniec. Premier Mateusz Morawiecki już zapowiada dalej idące ograniczenia. Mają dotyczyć m.in. ograniczeń w przemieszczaniu się. I to surowszych niż te, jakie obowiązywały wiosną.- Chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna - zwrócił się do Polaków premier Mateusz Morawiecki. - Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się - podkreślił. W rozmowie z Wirtualną Polską szef rządu zdradził, że trwają polityczne ustalenia dotyczące nowych przepisów ograniczających poruszanie się. W tych rozmowach uczestniczy także prezydent Andrzej Duda. Morawiecki dał do zrozumienia, że może chodzić właśnie o godzinę policyjną, która - w związku z pandemią koronawirusa - obowiązuje już np. we Francji. Jaki kolejne ograniczenia planuje rząd? Czy w Polsce zostanie ogłoszona godzina policyjna? Co z zapowiadanym powrotem dzieci do szkół? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.Przejdź do kolejnego slajdu ---

Morawiecki: Zachowujmy się tak, jakby była godzina policyjna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska