ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1. Było trochę emocji

FIAŁ
Bartosz Filipiak (na zdjęciu w ataku), był najskuteczniejszym zawodnikiem Łuczniczki w meczu z ZAKSĄ. Zdobył 20 punktów i grał na 59% skuteczności w ataku (19/32). Filip Kowalkowski
Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz podjęli wyrównaną walkę w meczu z mistrzem kraju. ZAKSA okazała się jednak mocniejsza i zasłużenie wygrała 3:1.

Bydgoszczanie w czterech wcześniejszych meczach zdobyli osiem punktów, a dwa pojedynki - z BBTS-em Bielsko-Biała i MKS-em Będzin rozstrzygali na swoją korzyść.

Zapis relacji na żywo tutaj: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 3:1

Sety: 26:24, 25:18, 19:25, 25:15
ZAKSA (trener Ferdinando de Giorgi): Toniutti 5, Deroo 14, Bieniek 10, Konarski 17, Buszek 7, Wiśniewski 13, Zatorski (libero) oraz Semeniuk 4, Pająk, Bociek, Czarnowski 1. Punkty. Atak: 61, blok: 5, zagrywka: 5, po błędach rywala: 24.
ŁUCZNICZKA (trener Piotr Makowski): Szczurek 4, Yudin 13, Sacharewicz 3, Filipiak 20, Katić 10, Nowakowski 5, Czunkiewicz (libero) oraz Jurkiewicz 4, Bobrowski, Gromadowski, Sieńko. Punkty. Atak: 52, blok: 4, zagrywka: 3, po błędach rywala: 23.

Zdecydowanym faworytem meczu byli kędzierzynianie. Mistrzowie kraju musieli się jednak sporo napocić, by wygrać pierwszą partię, bowiem bydgoszczanie długo stawiali rywalowi opór. Zwycięstwo, zespół ZAKSY zapewnił sobie dopiero po walce na przewagi. W drugim secie, miejscowi po wyrównanym początku, potem odskoczyli na kilkupunktową przewagę, głównie za sprawą niezwykle skutecznych w ataku Konarskiego oraz duetu środkowych: Bieńka i Wiśniewskiego.

Dziesięciominutowa przerwa po drugim secie, mobilizująco podziałała na zespół Łuczniczki. Bydgoszczanie znakomicie zaprezentowali się w trzeciej partii. Ich liderem w ataku był Bartosz Filipiak, który w całym meczu zdobył 20 punktów, a w ataku zagrał na 59% skuteczności. Do tego, ważne punkty dołożyli Yudin, Katić i Nowakowski, a poza tym, kędzierzynianie mieli też sporo kłopotów w przyjęciu zagrywki, przez co nie kończyli ważnych ataków. Jednak w czwartym secie, przewaga zespołu kędzierzyńskiego nie podlegała już dyskusji.

Łuczniczka w 9. kolejce zmierzy się u siebie z Asseco Resovią (sobota, 17.00). Rzeszowianie dzisiaj sensacyjnie przegrali u siebie z GKS-em Katowice 2:3 (17, -23, -23, 22, -11).

Zwycięstwo w Młodej Lidze odnieśli za to gracze Łuczniczki, którzy pokonali na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (18:25, 25:19, 25:20, 25:22). Bydgoszczanie z 19 punktami na koncie, prowadzą w tabeli grupy B Młodej Ligi, a w następnej kolejce zagrają na wyjeździe (26 listopada) z Onico AZS-em Politechniką Warszawską.