Zamieszkają w kinie "Polonia"

  Zamieszkają w kinie "Polonia"

  (Anna Stasiewicz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W dawnym kinie "Polonia" nie obejrzymy już żadnego filmu. Będą tam pomieszczenia usługowe i apartamenty

  W dawnym kinie "Polonia" nie obejrzymy już żadnego filmu. Będą tam pomieszczenia usługowe i apartamenty ©Fot. Tytus Żmijewski

  Punkty usługowo-handlowe na parterze, apartamenty na piętrze. Tak w przyszłym roku będzie wyglądać budynek przy Krasińskiego, kiedyś kino "Polonia".
  W dawnym kinie "Polonia" nie obejrzymy już żadnego filmu. Będą tam pomieszczenia usługowe i apartamenty

  W dawnym kinie "Polonia" nie obejrzymy już żadnego filmu. Będą tam pomieszczenia usługowe i apartamenty ©Fot. Tytus Żmijewski

  Właściciel dawnego kina, firma "Capital Park", właśnie rozpoczęła przygotowania do inwestycji. - Mamy już pozwolenie na budowę - informuje Ryszard Urbański, pełnomocnik firmy do spraw inwestycji. - Zanim jednak ruszą prace, obiekt musimy opróżnić ze znajdującego się tam sprzętu. W środku została jeszcze między innymi aparatura kinowa i fotele. Na razie wszystko umieścimy w magazynie, a w przyszłości może sprzedamy.

  Ostatni seans

  Młodszym Czytelnikom przypominamy, że do 2003 roku w budynku u zbiegu Krasińskiego i Staszica funkcjonowało kino "Polonia". 31 marca 2003 roku odbył się tam ostatni seans. Później dzierżawcy obiektu próbowali reaktywować działalność, ale skończyło się na planach.

  W jakim stanie jest obecnie dawne kino, nie wiedzą nawet inwestorzy. - Wszystko okaże się w trakcie prac budowlanych - mówi Urbański. - Zaczniemy od góry, zdejmiemy ze ścian boazerię i zobaczymy. Na pewno część zostanie rozebrana, część jednak wykorzystamy.

  Na parterze powstaną pomieszczenia handlowe i usługowe, na piętrze apartamenty. - Mieszkania będą dla ludzi średniozamożnych - wyjaśnia Ryszard Urbański.

  Jeżeli podczas inwestycji nie wydarzy się nic niespodziewanego, całość ma być gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

  Bank w "Pomorzaninie"?

  Firma "Capital Park" nie ma jeszcze sprecyzowanych planów co do swojego drugiego budynku po dawnym kinie. Chodzi o "Pomorzanina". - Może pawilon handlowy o wysokim standardzie, z markowymi produktami, może bank - zastanawia się Urbański. - Na pewno taki obiekt wzmocniłby elegancki charakter tej części Bydgoszczy.

  Jak jednak dodaje pełnomocnik "Capital Parku" do spraw inwestycji, prac nie będzie można rozpocząć, dopóki nie zostaną rozwiązane sprawy własnościowe. - Część budynku należy do nas, część do wspólnoty mieszkaniowej. Do tego dochodzą też problemy konstrukcyjne. Inaczej remontuje się obiekt wolno stojący, a inaczej taki jak "Pomorzanin" wbudowany między dwa inne obiekty - tłumaczy Ryszard Urbański.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy