Zapraszają na zajęcia i wystawy do biblioteki w Chełmnie

  Zapraszają na zajęcia i wystawy do biblioteki w Chełmnie

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  W Bibliotece można obejrzeć nową wystawe i zapisać uczniów na lekcje

  W Bibliotece można obejrzeć nową wystawe i zapisać uczniów na lekcje ©Monika Smól/archiwum

  - Od kilku lat prezentujemy w bibliotece wystawy udostępniane przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” - mówi Marzanna Pieniążek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Walentego Fiałka w Chełmnie.
  W Bibliotece można obejrzeć nową wystawe i zapisać uczniów na lekcje

  W Bibliotece można obejrzeć nową wystawe i zapisać uczniów na lekcje ©Monika Smól/archiwum

  - Mieliśmy już wystawy: „Opowieści z Doliny Muminków”, z okazji 90. urodzin Kubusia Puchatka czy „Poczytaj mi, mamo”. Proponujemy do zwiedzania, od 6 marca 2018 do 27 kwietnia - w godzinach funkcjonowania biblioteki, wystawę „70 lat Pippi Pończoszanki”.

  DeAstrid Lindgren wymyśliła postać Pippi w 1941 roku. Wtedy właśnie jej chora córka Karin poprosiła mamę o ciekawą opowieść. W wyobraźni przyszłej pisarki zrodziła się niezwykła dziewczynka przełamująca konwencje świata dorosłych.
  Dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku, ale za to ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię. Pierwsza książka o Pippi nie od razu spodobała się szwedzkim wydawcom. Kiedy jednak w końcu została wydana, w roku 1945, dzieci ją pokochały.

  Pasażer poszedł „za potrzebą”. I już nie wrócił. Zaalarmowani policjanci i strażacy!

  Do dziś jest najbardziej znaną na świecie postacią z książek Astrid Lind-gren, a jej przygody były kilkakrotnie ekranizowane. W 2015 roku minęło 70 lat od pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki. Z tej okazji w trasę po Polsce ruszyła wystawa poświęcona Pippi i jej autorce, Astrid Lindgren.

  Ekspozycja znajdować się będzie na piętrze biblioteki.

  - Zapraszamy też opiekunów klas trzecich do zgłaszania udziału w powiązanych tematycznie lekcjach bibliotecznych - dodaje dyrektor. - Można je uzgadniać w Oddziale dla Dzieci, pod nr tel. 56 676 14 54, tel. kom. 531 094 377 lub osobiście.


  Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [22.02.2018]

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018