Zapraszamy na Rajd Rowerowy Galerii Pomorskiej – to świetna rozrywka dla całych rodzin!

Materiał informacyjny - POMORSKA INVESTMENTS Sp z o.o
Ubiegłoroczny Rajd Rowerowy Galerii Pomorskiej zgromadził blisko dwa tysiące uczestników
Ubiegłoroczny Rajd Rowerowy Galerii Pomorskiej zgromadził blisko dwa tysiące uczestników
Już 17 czerwca spod Galerii Pomorskiej wystartuje trzynasty Rajd Rowerowy. W planie: rodzinny piknik na linii mety w Myślęcinku, poczęstunek, atrakcje dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami. Co jeszcze warto wiedzieć o Rajdzie Rowerowym?

To już marka sama w sobie. Rajd Rowerowy co roku budzi coraz większe zainteresowanie. – W pierwszej edycji udział wzięło dwieście osób – mówi Izabella Knitter z Galerii Pomorskiej. – Teraz, podczas trzynastego Rajdu Rowerowego spodziewamy się ponad dwóch tysięcy uczestników. Już od marca dostajemy zapytania o zapisy. Bardzo nas cieszy taki pozytywny odbiór tego wydarzenia. Widać, że Bydgoszcz jest aktywnym i sportowym miastem.

Rzeczywiście – Bydgoszcz słynie z imprez sportowych, skierowanych nie tylko do profesjonalistów, ale też do amatorów i pasjonatów. Do tej ostatniej kategorii zaliczyć możemy na przykład cykliczne przejazdy przez Bydgoszcz organizowane przez Masę Krytyczną, Triathlon oraz właśnie Rajd Rowerowy. – To największe tego typu wydarzenie w regionie i jedno z większych w Polsce – podkreśla Izabella Knitter.

Zarejestruj się i weź udział w Rajdzie Rowerowym

Żeby wziąć udział w Rajdzie Rowerowym, wystarczy zarejestrować się przez specjalny formularz. Dla pierwszych pięciuset osób organizator przewidział pamiątkowe koszulki, kolejnych trzysta otrzyma czapeczki z daszkiem. W pakiecie znajdą się także kupony na posiłki na mecie (dla pierwszego tysiąca uczestników), numery startowe oraz ubezpieczenie (dla wszystkich). Zapisy potrwają do 15 czerwca. – Można jednak dołączyć do nas nawet w ostatniej chwili, bez wcześniejszej rejestracji. Zawsze mamy przygotowany zapas numerów startowych – zapewnia Izabella Knitter.

Zarejestrować się warto jednak nie tylko ze względu na prezenty. – Za każdego zarejestrowanego użytkownika przekażemy dwa złote na Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Hostel” na ulicy Dunikowskiego – dodaje Izabella Knitter. Hostel wspiera osoby w kryzysie, samotne matki i dzieci, zapewnia nocleg, wyżywienie, ubrania, konsultacje psychologiczne oraz wsparcie terapeutów. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji udziału w Rajdzie Rowerowym wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

W drodze z Galerii Pomorskiej do Myślęcinka

Na tydzień przed startem (czyli 10 czerwca) na Wyspie Młyńskiej i Starówce będzie można spotkać ukwiecone rowerzystki, zapraszające do udziału w wydarzeniu. W promocję Rajdu Rowerowego zaangażują się również zawodnicy drużyny siatkarskiej Wisła Bydgoszcz. To właśnie oni pojadą na czele peletonu, który 17 czerwca wyruszy spod Galerii Pomorskiej.

Jeszcze przed startem uczestnicy mogą liczyć na różne atrakcje, konkursy dla dzieci, podarunki od kina Helios i muzykę graną przez didżeja. Muzyka będzie też towarzyszyła uczestnikom podczas przejazdu do Myślęcinka. – Wyruszymy równo o godzinie dwunastej – mówi Izabella Knitter. – Za przygotowanie trasy odpowiadają wspaniali specjaliści z Bydgoskiej Masy Krytycznej. Ulice zostaną odgrodzone, a ruch samochodowy przekierowany, wszystko po to, żebyśmy mogli spokojnie i bezpiecznie dojechać na linię mety – do Myślęcinka.

Tam na uczestników będą czekały napoje, poczęstunek, piknik rodzinny i świetna zabawa. Wśród licznych atrakcji warto wymienić chociażby: miasteczko ruchu drogowego, dmuchańce dla dzieci, zabawy z animatorami, możliwość zagrania w siatkówkę z zawodnikami drużyny Wisła Bydgoszcz oraz konkurs z nagrodami. Do wygrania trzy rowery!

Rajd Rowerowy dla najmłodszych

W Rajdzie Rowerowym mogą brać udział całe rodziny. – Często jesteśmy pytani, czy to impreza odpowiednia dla dzieci – mówi Izabella Knitter. – Odpowiadam: jak najbardziej! Rajd ma charakter rodzinny. Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz atrakcje dla najmłodszych. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu, aktywny wypoczynek, a przy tym promowanie zdrowego ruchu i ekologicznych środków transportu. Ja sama co roku staję na linii startu razem z synem Frankiem. W ogóle cała ekipa Galerii Pomorskiej chętnie bierze udział w Rajdzie Rowerowym. Jest fajna atmosfera i dużo dobrej energii. Zapraszamy!

Zarejestruj się i weź udział w trzynastym Rajdzie Rowerowym Galerii Pomorskiej:https://b4sportonline.pl/Rajd_Rowerowy_Galeria_Pomorska/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska