
Wiecha nad salą koncertową
Marszałek Piotr Całbecki: - To ważna inwestycja dla regionu i Polski. Takie centrum, jeśli zostanie dobrze zagospodarowane, będzie kolejnym atutem nie tylko służącym torunianom, ale też mieszkańcom regionu i Polski. Spowoduje, że wiele ludzi pozostanie w Toruniu dłużej niż na kilka godzin.

Wiecha nad salą koncertową
Już wczoraj salę prób wypełniły takty muzyki. Krótkie koncerty dali tam muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i Sławek Wierzcholski. Obiekt na stać się ma siedzibą symfoników. - Salę prób będziemy mieć na swój wyłączny użytek - mówi Paweł Dudzik, dyrektor TOS. - Będziemy mogli zostawić tam instrumenty czy zapraszać wszystkich na próby otwarte.

Wiecha nad salą koncertową
Już wypełnia się kalendarz wydarzeń. Koncerty planują nie tylko symfonicy. - W moim biurze wisi kalendarz na czwarty kwartał 2015 r. i powiem szczerze, że terminów już powoli brakuje - mówi Grabowski.

Wiecha nad salą koncertową
Obiekt będzie się składać z czterech modułów: administracyjnego z biurami, sali małej dla 300 widzów, dużej dla 880 i budynku technicznego.