Zawiodła skuteczność w zespole TKM Włocławek

Grzegorz Oleradzki
TKM rozpoczął od wyjazdowej porażki w Poznaniu.
Kolejny drugoligowy sezon mocno przebudowany zespół włocławskiego TKM rozpoczął od wyjazdowej porażki w Poznaniu.

W inauguracyjnym pojedynku drużyna z Włocławka zagrała bez lekko kontuzjowanego Rafała Komendy.

Początek należał do gospodarzy jednak w połowie pierwszej kwarty włocławianie doprowadzili do remisu 11:11. Później jednak koszykarze TKM zaczęli seryjnie popełniać liczne błędy wykorzystane przez akademików.

W drugiej kwarcie włocławianie trafili zaledwie trzy rzuty z gry i przewaga gospodarzy wzrosła. Po zmianie stron koszykarze TKM próbowali odrobić straty. Przewaga AZS w pewnym momencie zmalała do 3. punktów, jednak było to wszystko na co tego dnia stać było podopiecznych Grzegorza Kożana. O ich porażce w głównej mierze zadecydował słaba skuteczność. Z 30. trzypunktowych prób trafili zaledwie trzy co miało znacznie w ogólnym bilansie. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był wychowanek TKM Mateusz Rutkowski, który zdobył 17 punktów.

AZS Politechnika - TKM 62:51
Kwarty: 23:15, 13:7, 16:22, 10:7
TKM: Sołtysiak 12, Matusiak 7, Krawiec 7 (1), Wojciechowski 5 (1), Kłódkowski - Frontczak 5, Afelto-wicz 4 (1), Różanowski 4, Zych 4, Ćwikliński 3, Piątek, Chabasiński.
Inne wyniki: Trefl II - Decka 62:86, MKK - AZS UMK 85:79, Tarnovia - Politechnika Gdańsk 64:79, Asseco II - Gryf 83:57.