Zawisza Bydgoszcz po bardzo słabym meczu przegrał z ostatnią w tabeli Koroną [zdjęcia, wideo]

(emka)
Ekipa z Kielc nie wygrała na wyjeździe ostatnich 21 spotkań. Niestety, tą fatalną passę przerwała w Bydgoszczy pokonując niebiesko-czarnych 1:0.

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce

Faworytem meczu był Zawisza, który w ostatnich dwóch spotkaniach u siebie pewnie pokonał po 2:0 Cracovię i Zagłębie. Kibice beniaminka myśleli więc, że ich pupile bez problemów poradzą sobie również z zamykającą ligową tabelę Koroną. Niestety, tak się nie stało i podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po słabiutkim meczu przegrali ze słabiutką ekipą z Kielc.

Trener Ryszard Tarasiewicz po meczu Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce

W pierwszej połowie na boisku dominował Zawisza. Gospodarze częściej byli przy piłce, prowadzili grę, ale nic Z tego nie wynikało. Trzeba jednak powiedzieć, że miejscowi nie stworzyli klarownych okazji do zdobycia gola. Najbliżej szczęścia był w 44. minucie Wahan Geworgjan, który strzelił w poprzeczkę.

Link do relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce na żywo

Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniło. Nadal przeważał beniaminek z Bydgoszczy, ale w bramce gości pewnie i szczęśliwie bronił Zbigniew Małkowski. Z czasem słabiutka Korona widząc nieporadność rywala zaczęła coraz śmielej atakować.

Trener Jose Rojo Martin po meczu Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce:

I w 75. minucie stało się. Po rzucie rożnym Kamil Sylwestrzak urwał się Kamilowi Drygasowi na 4 metrze i strzałem głową nie dał szans Wojciechowi Kaczmarkowi, który powinien wyjść do dośrodkowania. Do końca meczu Zawisza bił głową w mur i nie zdołał nawet zremisować. To druga porażka z rzędu bydgoskiej ekipy. Nie tak miał wyglądać piątkowy wieczór na Gdańskiej 163 - kolejne ligowe punkty uciekły.

Więcej o meczu w sobotnim wydaniu "Pomorskiej".

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 0:1 (0:0)

BRAMKA: 0:1 - Sylwestrzak (76)

ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Goulon, Ziajka - Dudek, Drygas - Wójcicki, Masłowski, Geworgjan (76. Luis Carlos) - Vasconcelos.
Ławka rezerwowych: Witan, Strąk, Petasz, Ciechanowski, Hermes, Kuklis, Luis Carlos.
Żółte kartki: Ziajka, Lewczuk, Vasconcelos.

KORONA: Małkowski - Golański (58. Malarczyk), Sylwestrzak, Stano, Lisowski - Marković (80. Jovanović), Lenartowski - Sobolewski, Janota, Pylypczuk - Angielski (53. Gołębiewski).
Ławka rezerwowych: Małecki, Malarczyk, Piwowar, Jovanović, Stąporski, Gołębiewski, Przybyła.
Żółte kartki: Pylypczuk, Stano.