Zawisza Bydgoszcz zremisował z Piastem. Abbott nie strzelił karnego! [zdjęcia]

(emka)
Paweł Abbott nie wykorzystał w 85. minucie rzutu karnego.
Paweł Abbott nie wykorzystał w 85. minucie rzutu karnego. Fot. Mateusz Bosiacki
Niebiesko-czarni byli bardzo blisko zwycięstwa w Gliwicach. Niestety, Paweł Abbott nie wykorzystał w 85. minucie rzutu karnego i mecz z Piastem zakończył się remisem 1:1.
Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz cz.1Mecz 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Zawiszą Bydgoszcz fot. Mateusz Bosiacki

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz cz.1

W bydgoskim zespole od pierwszej minuty na boisku pojawił się Vasconcelos, który na pozycji napastnika zastąpił Abbotta. Z kolei Masłowski wystąpił na środku pomocy, a jego miejsce na lewej stronie zajął Geworgjan. Dudek zagrał jako defensywny pomocnik, zaś Hermes usiadł na ławce.

Początek meczu należał do Piasta. Gospodarze byli częściej przy piłce i co chwilę atakowali bramkę Kaczmarka. Już w 7. minucie piłkarze z Gliwic egzekwowali cztery rzuty rożne. Gol, który wisiał w powietrzu padł w 20 minucie. Po kolejnym kornerze wszyscy piłkarze stojący w polu karnym minęli się z piłką, doszedł do niej Król i z 17 metrów precyzyjnym, płaskim strzałem w długi róg nie dał szans Kaczmarkowi.

Zapis relacji na żywo: tutaj
Na szczęście bydgoszczanie szybko się podnieśli. Po stracie gola Zawisza przejął inicjatywę i już po 6 minutach wyrównał. Świetną akcję przeprowadzili Goulon i Lewczuk, który zagrał w pole bramkowe. Po niepewnej interwencji Treli do futbolówki dopadł Vasconcelos i niemal z linii bramkowej wpakował ją do siatki.

Po zmianie stron mecz układał się seriami,.Najpierw przez kilka minut na boisku dominował jeden zespół, by później oddać inicjatywę rywalowi. I obie ekipy mogły zdobyć bramki. W 85. minucie jednak to niebiesko-czarni mieli piłkę meczową. Niestety, Trela obronił strzał Abbotta z rzutu karnego.

Wielka szkoda niewykorzystanej szansy. Zawisza miał trzy punkty w garści, a wraca tylko z jednym. Na pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie bydgoscy kibice będą musieli poczekać co najmniej do 24 sierpnia, kiedy nasz beniaminek gościć będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Więcej o meczu we wtorkowym wydaniu "Pomorskiej".

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
BRAMKI: 1:0 - Król (20), 1:1 - Vasconcelos (26)

PIAST: Trela - Zbozień, Horvath, Polak, Król - Matras, Hanzel (73. Wilczek) - Izvolt, Jurado (87. Zganiacz), Podgórski (78. Cicman) - Robak.
Ławka rezerwowych: Szumski, Klepczyński, Martinez, Zganiacz, Wilczek, Cicman, Docekal.
Żółte kartki: Robak, Zbozień.

ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Skrzyński, Strąk, Ziajka - Dudek (93. Hermes), Goulon - Wójcicki, Masłowski, Geworgjan (71. Petasz) - Vasconcelos (69. Abbott).
Ławka rezerwowych: Witan, Pereira, Hermes, Abbott, Ciechanowski, Kuklis, Petasz.
Żółte kartki: Lewczuk, Vasconcelos, Goulon.