Zawisza poległ w Łęcznej. Ekstraklasa się oddala!

(emka)
Wahan Geworgjan wspólnie z kolegami walczył dziś o wygraną nad silną Bogdanką. Zbyt silną dla Zawiszy... fot. archiwum
Trwa fatalna seria bydgoskich piłkarzy. Dziś w Łęcznej zespół Janusza Kubota przegrał aż 2:4 z Bogdanką.

W sześciu wiosennych meczach Zawisza zdobył zaledwie 5 pkt. Jedynie w pierwszym meczu w tym roku bydgoszczanie zdobyli komplet punktów wygrywając 4:3 z Olimpią. Potem była porażka Radzionkiowie, remis u siebie z Flotą , przegrana w Zabkach i kolejny remis na własnym boisku, tym razem z Kolejarzem Stróże. Kibice niebiesko-czarnych liczyli jednak, że w Łęcznej w meczu z rywalem, który również walczy o awans do T-Mobile Ekstraklasy bydgoszczanie się w końcu przełamią. Niestety, nic z tych rzeczy.

W 25. minucie Zawisza objął prowadzenie. Oleksy dośrodkował w pole karne Prusaka, a tam do piłki doszedł Ilków-Gołąb, który silnym strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. Niestety, bydgoszczanie z prowadzenia cieszyli się tylko kilkadziesiąt sekund. Już w 26. minucie wyrównał Zuber, który płaskim strzałem z 15 metrów nie dał szans Witanowi.

W 60. minucie było 2:1 dla gospodarzy. Hrymowicz sfaulował w polu karym Paluchowskiego, a karnego na gola zamienił Nikitović. Zawiszanie nie zamierzali jednak rezygnować i 7. minut później wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kukola najwięcej sprytu w polu karnym Łęcznej wykazał Oleksy, który w ogromnym zamieszaniu posłał piłkę do bramki Prusaka.

Niestety, ostatnie ciosy w spotkaniu zadali gospodarze. W 80. minucie piłkarze Bogdanki nie przerwali gry, gdy na boisku leżał Jankowski. Obrońcy Zawiszy wybili piłkę przed pole karne i strzał życia z 5 metrów oddał Łuczak. W 90. minucie kolejny błąd popełnił Hrymowicz, który tym razem w polu karnym przewrócił Oziemczuka. A z 11 metrów ponownie nie pomylił się Nikitović. Minutę później gospodarze egzekwowali trzeci (!!!) rzut karny po faulu Skrzyńskiego. Ale tym razem serbski napastnik Łęcznej strzelił obok bramki Witana.

Straconych punktów ponownie tym bardziej szkoda, że rywale - który to już raz - grali dla Zawiszy. Swoje mecze zremisowały zespoły Niecieczy, Pogoni i Arki. Po 26. kolejce Zawisza zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do drugiej premiowanej awansem lokaty podopieczni Janusza Kubota tracą już 4 punkty. A z taką grą awans do elity oddala się z każdą kolejką.