Program jest skierowany do osób z lekkim, umiarkowanym i znacznym uszczerbkiem na zdrowiu.
- Mogą przystąpić do niego zarówno niepełnosprawni umysłowo jak i fizycznie, którzy nie pracują - mówi Marzanna Królewicz, koordynatorka programu "Lepsze perspektywy - aktywizacja osób niepełnosprawnych". - Chętni mogą, ale nie muszą być zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Jakie jest główne założenie projektu?
Chodzi o to, aby zachęcić inwalidów do wyjścia z domu i aktywnego poszukiwania etatów.
- Chcemy również wzmocnić w nich poczucie własnej wartości - dodaje Marzanna Królewicz.
Pomogą napisać cv i list motywacyjny
Zainteresowani, którzy zostaną zakwalifikowani do "Lepszych perspektyw", mogą liczyć na cykl szkoleń i spotkań z doradcami zawodowymi. Ponadto wezmą udział w warsztatach, podczas których między innymi nauczą się pisania życiorysów, listów motywacyjnych jak również przygotują się do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.
- Żeby poznać uczestników i sprostać ich oczekiwaniom najpierw musimy dowiedzieć się w jakich dziedzinach są mocni, co chcieliby w życiu robić - tłumaczy Królewicz. - Dlatego proponujemy im rozmowy z doradcami.
Jakie jeszcze profity czekają na uczestników?
- Niepełnosprawnym podczas rozmów z pracodawcami będzie towarzyszył doradca do spraw karier - dodaje Marzanna Królewicz. - A osobom, które wymagają pomocy w codziennym życiu zapewniamy asystentów.
Chętni więcej informacji mogą uzyskać na stronie www.lepsze-perspektywy.pl lub pod nr tel. 510 382 518 lub 600 822 507.
Udział w projekcie jest bezpłatny.