Ziemia się osuwa! Ten alarm spowodował zamknięcie mostu w Okolu [zdjęcia]

Adam Lewandowski
Po trzech godzinach przeprawa znowu została otwarta. Oby już na stałe
Po trzech godzinach przeprawa znowu została otwarta. Oby już na stałe Adam Lewandowski
W niedzielę przez trzy godziny most w Okolu był zamknięty. Zupełnie niepotrzebnie!
Alarm na moście kolejki wąskotorowej w Koronowie. Osuwa się ziemia!

Alarm na moście kolejki wąskotorowej w Koronowie. Osuwa się ziemia!

W niedzielę stróż pilnujący maszyn na osuwisku obok mostu kolejki wąskotorowej zawiadomił kierownika budowy z firmy Strabag, że nieco osunęła się ziemia. Rozmawialiśmy ze stróżem. -Poszła trochę ziemia, bo ludzie przechodzą przez barierki i chodzą po osuwisku, niektórzy pijani.

Kierownik kazał zamknąć most, przez który prowadzi ścieżka rowerowa Bydgoszcz- Koronowo. O zagrożeniu powiadomieni zostali: starosta bydgoski Wojciech Porzych i Stanisław Gliszczyński, burmistrz Koronowa.

Zobacz także: Burza narobiła szkód. Woda podmyła nasyp pod torowiskiem - szyny dosłownie zawisły w powietrzu [zdjęcia]

Obaj przyjechali na most w niedzielę około godz. 17. Starosta wezwał też projektanta inwestycji. Kilka minut później most został ponownie otwarty dla pieszych i rowerzystów. - Nic się nie dzieje - usłyszeliśmy na miejscu. - Żadnego zagrożenia nie ma. Roboty na osuwisku zakończą się jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 29

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
stefan

Kandydaci przedstawieni na fotografiach są tak zdesperowani aby utrzymac się przy korytku, że sięgają po różne metody.

Ten „fotoreportaż” to niezła przedwyborcza inscenizacja, w którą dała się wciągnąć podobno niezależna gazeta. Przecież wiadomo, że most zostanie zamknięty dopiero po wyborach.  Oczywiście z przyczyn naturalnych. Bo natury nie da się oszukać, tak jak wyborców.

 

 

G
Gość
W dniu 10.10.2014 o 12:07, Gość napisał:

Za mało mamy dziennikarzy, za dużo lizusów

 


Co może sobie pomyśleć czytelnik o Komendancie Głównym straży Pożarnej województwa Kujawsko-Pomorskiego?, O wszystkich podległych mu jednostkach? Czy są potrzebne? Ja mówię tak, a co Pan redaktor myśli?

Czy nowy Komendant Policji Koronowo i ci wszyscy ludzie pracujący są nam potrzebni? Ja mówię tak i to bardzo!, A co Pan redaktor o tym myśli, po co pracują ci ludzie 24 godziny na dobę? Proszę o odpowiedz . Czy tu prawdopodobnie nie doszło do wykroczenia?

G
Gość

Za mało mamy dziennikarzy, za dużo lizusów

G
Gość
W dniu 10.10.2014 o 09:07, Aga napisał:

Co on może o tym wiedzieć...

 


A dalej można znaleźć w Kodeksie Dziennikarskim o błędach patrz punkt 4

 

4.Błędy i pomyłki wymagają jak najszybszego sprostowania, nawet, jeżeli nie były zawinione przez autora lub redakcję i bez względu na to czy ktokolwiek wnosił o sprostowanie.

Do autora,

Czy na miejscu zdarzenia tej tragedii była policja i straż pożarna Panie redaktorze?

Czy wobec przypuszczeń o katastrofie budowlanej i prawdopodobieństwu narażenia na utratę życia lub zdrowia ludzi należy wzywać odpowiednie jednostki ratownicze?,  czy robić sesję zdjęciową włodarzą?

A
Aga
W dniu 09.10.2014 o 23:21, Gość napisał:

 Kodeks Etyki Dziennikarskiej SDPKODEKS ETYKI DZIENNIKARSKIEJ Stowarzyszenia Dziennikarzy PolskichPrzyjmując zasady Karty Etycznej Mediów i deklaracji Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, uznajemy, że:- zadaniem dziennikarzy jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różno-rodnych opinii, a także umożliwianie udziału w debacie publicznej,- wolności słowa i wypowiedzi musi towarzyszyć odpowiedzialność za publikacje w prasie, radiu, telewizji czy Internecie,- dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.I - Informacje i opinie1.Informacje należy wyraźnie oddzielać od interpretacji i opinii.2.Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek, oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście i opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach.3.Opinie mogą być stronnicze, ale nie mogą zniekształcać faktów i być wynikiem zewnętrznych nacisków.Itp.. 

Co on może o tym wiedzieć...

G
Gość
W dniu 09.10.2014 o 16:43, Rolas napisał:

Pan Lewandowski słynie z pisania artykułów bez jakiegokolwiek przygotowania i rozpoznania, ale są sądy w tym kraju które orzekają kary dla nie rzetelnych dziennikarzy, jeśli mozna go nazwac dziennikarzem.

 


Kodeks Etyki Dziennikarskiej SDP

KODEKS ETYKI DZIENNIKARSKIEJ

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Przyjmując zasady Karty Etycznej Mediów i deklaracji Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, uznajemy, że:

- zadaniem dziennikarzy jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różno-rodnych opinii, a także umożliwianie udziału w debacie publicznej,

- wolności słowa i wypowiedzi musi towarzyszyć odpowiedzialność za publikacje w prasie, radiu, telewizji czy Internecie,

- dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.

I - Informacje i opinie

1.Informacje należy wyraźnie oddzielać od interpretacji i opinii.

2.Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek, oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście i opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach.

3.Opinie mogą być stronnicze, ale nie mogą zniekształcać faktów i być wynikiem zewnętrznych nacisków.

Itp..

R
Rolas
Pan Lewandowski słynie z pisania artykułów bez jakiegokolwiek przygotowania i rozpoznania, ale są sądy w tym kraju które orzekają kary dla nie rzetelnych dziennikarzy, jeśli mozna go nazwac dziennikarzem.
G
Gość
W dniu 07.10.2014 o 07:21, hela napisał:

marian. kocham cie.hela

 


Pan redaktor pomorskiej niedawno opisywał zwolnionego dyrektora ZGKiR Koronowo, przez burmistrza tej gminy. Wiemy to z gazet, ale nie pisze Pan jak to się skończyło a wszystko na to wskazuje, że Pan Ch...........wyrokiem prawomocnym został uznany za osobę nie winną i musi otrzymać słuszne odszkodowanie. Co do mostu ja nigdy nie ustanę ani nie przejadę rowerem przez ten most, powodem jest śmierć byłej Pani radnej i wpisy niejakiej (heli) w komentarzach pomorskiej?, Nie chce, aby ktoś pomyślał, że szukałem błędów i dlatego tam się znalazłem spadając głową w duł. Prawdopodobnie dzieci jak dostają wielką kasę i samochody czując zagrożenie wpadają w panikę tak mówią statystyki. A w Koronowie mieliśmy już wszystko zrywane plakaty, strzelanie z wiatrówki w szyby sklepu, ktoś podejrzany o kradzież tablic, inna osoba twierdziła o zleceniu na życie jej, no i nasza śp. Pani Radna, w której śmierć z przypadku nie wierzę. Dlatego helu nie pojawię się nigdy na tym moście! Wybacz nie kocham cię!

G
Gość

Pan Szanowny Redaktor proszę zmienić godzinę w komputerze, co do niewątpliwych zmian przyda się Panu jakiś kurs z zakresu Kodeksu Cywilnego, to nigdy nie szkodzi a pomaga zrozumieć o pewnych wartościach, nad którymi Państwo Polskie w wszystkich swoich przemianach, czy to socjalistycznych lub dzisiejszych panujących nakazują wzywanie odpowiednie jednostki odpowiedzialne za ratowanie życia ludzkiego w przypadku zagrożenia życia lub śmierci, nie mamy wojny, więc pan burmistrz w towarzystwie tych osób nie jest odpowiednią osobą do takich działań, które modą skutecznie w razie potrzeb reagować a są to takie jednostki jak Policja i Straż pożarna. Nie było zgłoszenia a nagle pojawia się tyle osób?, i żadna z nich nie jest Policją, Strażą Pożarną, a nawet pracownikiem budowy sądząc po ubraniach. Szkoda mógł Pan Redaktor zadzwonić po takie służby, czy stwierdził Pan sam śpiewając. Polacy nic się nie stało?

G
Gość
W dniu 08.10.2014 o 18:33, koro napisał:

a następca przez 8 lat na to patrzył i palcem nie kiwnął

 


I to za 14 tyś miesięcznie.

k
koro
W dniu 07.10.2014 o 18:34, gosc napisał:

wybudował halę ale zapomniał o wybudowaniu do niej drogi i parkingów ale to drobiazg nie ?

a następca przez 8 lat na to patrzył i palcem nie kiwnął

G
Gość
W dniu 08.10.2014 o 07:52, Gość napisał:

Za Zienkiewicza Ryszarda ?

 


Proszę sobie wyobrazić ile osób mogło na tym skorzystać, most, przez który kolejka wąskotorowa jedzie do Koronowa i Bydgoszczy. Nasze dzieci do szkoły, rodzice do pracy Turyści, działkowcy i tak mamy wszędzie tory. Wystarczyło połączyć to z Pieczyskami, nawet piwa nie idzie wypić, choć można je kupić na pomoście. Turystów jak na lekarstwo, bo albo sinica albo panowie włodarze walczą o puchar burmistrza, jeszcze nigdy nie przeczytałem o dzieciach, które w zawodach kajakarskich walczą o ten słodki puchar burmistrza. Do tego robią za nasze pieniądze ekspertyzy, których wyników nie wolno nam podać do wiadomości, co to za dziennikarz ?, który pisze od 4-lat o ekspertyzach (patrz w archiwum), nie powiadamiając mieszkańców o ich wynikach, za to powiadamia nas o moście, który zamka moim zdaniem drogę do rozwoju Koronowa, bo ilu tam tych rowerzystów przejedzie, czy będą to nasze dzieci jadące do szkoły w Bydgoszczy?, Czy rodzice do pracy?, Turyści, którzy mają problemy zdrowotne i nie bardzo chcą w okresie jesieni zimy, na rowerek?, Działkowcy z grabiami i sprzętem do uprawiania ziemi?.

Kiedy zostanie podpisana umowa na kolejną Biedronkę (Ul Kotomierska), lub coś innego to" GS" może zamykać wszystko to, co Koronowskie, ile naszych kobiet straci pracę, choć płaca jest minimalna?, I co nam po dawnych zakładach, które nigdy nie staną na nogi, bo aby się utrzymać większa ilość musi pracować na czarno?, Co będzie z nimi za kilkanaście lat?, Zero emerytury i wrócą jak bumerang do kieszeni gminy, bo EUTANAZJA jest w Polsce zakazana a nie wszyscy mają to szczęście z perkusisty zostać burmistrzem o takich zarobkach. Budowa i nowe inwestycje dla przemysłu, które pan burmistrz przedstawił, nie przekonują mnie, kiedy widzę pustostany samym centrum tego miasta albo, co drugi na czarno.

G
Gość

Osuwisko jest bo nie ma co żwiru wiązać. Wiązać można naturalnie - darnią lub technicznie - trelinką. Nikt nie pomyślał. Na teren budowy, tym bardziej zagrozony wchodzi sie w odzieży ochronnej - kaskach. Nikt nie pomyslał. Na panujący wokół bałagan i zanieczyszczenie chemiczne wody jest paragraf. No ale to trzeba pomysleć. Co głupiemu po rozumie panie Stasiu?

G
Gość
W dniu 07.10.2014 o 23:59, GOŚĆ napisał:

czy ktos moglby przyblizyc za kogo zlikwidowano zabytkową stacje kolejki wąskotorowej przecież to unikat na skale europejską dziś stara parowozownia mogłaby być wspaniałym muzeum kolejek wąstkotorowych i odwiedzali by nas turysci z calej Europy tych muzeow kolejek wastkotorowych tak niewiele przeciez jest pomysleliscie o tym

Za Zienkiewicza Ryszarda ?

G
GOŚĆ

czy ktos moglby przyblizyc za kogo zlikwidowano zabytkową stacje kolejki wąskotorowej przecież to unikat na skale europejską dziś stara parowozownia mogłaby być wspaniałym muzeum kolejek wąstkotorowych i odwiedzali by nas turysci z calej Europy tych muzeow kolejek wastkotorowych tak niewiele przeciez jest pomysleliscie o tym

Dodaj ogłoszenie