Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złote gody w Śliwicach. Wyjątkowe pary świętowały jubileusze - zobaczcie zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Od lewej: Anna Pril - zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Anna i Jerzy Łoboccy, Teresa i Jerzy Warczakowie, Irena i Paweł Reszkowie, wójt Daniel Kożuch
Od lewej: Anna Pril - zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Anna i Jerzy Łoboccy, Teresa i Jerzy Warczakowie, Irena i Paweł Reszkowie, wójt Daniel Kożuch Gmina Śliwice
Trzy pary małżeńskie obchodziły jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji Daniel Kożuch, wójt gminy Śliwice, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Z tej okazji Daniel Kożuch, wójt gminy Śliwice, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom Państwu Annie i Jerzemu Łobockim z Lubocienia, Irenie i Pawłowi Reszkom z Okonin Nadjeziornych oraz Teresie i Jerzemu Warczakom ze Śliwic Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Włodarz dziękował jubilatom za przykład tak wytrwałej i zgodnej miłości małżeńskiej, za każdy trud poniesiony dla pracy zawodowej i społecznej, za dobro oddanej naszej ojczyźnie i społeczności. Wójt wręczył parom listy gratulacyjne oraz kwiaty i drobny upominek. Nie zabrakło chwil wzruszenia podczas wspomnień minionych wspólnie lat.

Państwo Anna i Jerzy Łoboccy mają troje dzieci i czworo wnucząt. Wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne w Lubocieniu. Pani Anna przez kilkanaście lat była aktywą członkinią w miejscowym kole gospodyń wiejskich. Pan Jerzy udzielał się społecznie pełniąc w latach 1978-1990 funkcję sołtysa. Jubilat przez ponad pół wieku z pasją poświęcał się służbie w ochotniczej straży pożarnej. Za niesienie pomocy ludziom w potrzebie był wielokrotnie odznaczany, w tym również Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Dziś małżonkowie cieszą się wspólnymi chwilami na spacerach i wyjazdach rowerowych. Z radością poświęcają swój czas dzieciom i wnukom.

Państwo Irena i Paweł Reszkowie mają córkę i dwie wnuczki. Jubilatka pracę zawodową rozpoczęła jako kelnerka w bydgoskim WARS-ie. Po dekadzie pracowała już w miejscowych GS-ach, by wreszcie odnaleźć się w prowadzeniu działalności na własny rachunek. W pamięci wielu są jeszcze organizowane przez państwa Reszków dyskoteki, na których licznie bawili się zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści odwiedzający region. Małżonkowie do dziś zajmują się małą agroturystyką i na własne potrzeby prowadzą przydomowy ogród. Jubilat 40 lat pracy zawodowej poświęcił kolei. Do dziś uwielbia majsterkować.

Państwo Warczakowie mają troje dzieci, sześcioro wnucząt i prawnuka. Pani Teresa prowadziła gospodarstwo rolne i z oddaniem zajmowała się wychowaniem dzieci. Mimo wielu obowiązków znajdowała czas na szydełkowanie i kilkuletnie członkostwo w kole gospodyń wiejskich. Jubilatka jest wierną czytelniczką korzystającą z zasobów miejscowej biblioteki i cieszy się z korzyści, jakie niesie jej pasja rowerowa. Pan Jerzy jako murarz-tynkarz przyczynił się do powstania wielu domów w gminie Śliwice i poza nią. Jubilat wspominał swoją pracę podczas powstania budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Do dziś z rozrzewnieniem śledzi w telewizji bieżące wydarzenia w kraju i na świecie.

Jubilatom życzymy kolejnych, wspaniałych rocznic oraz zdrowia.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska