Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w dowództwie Centrum Szkolenia WOT w Toruniu. Jest nowy zastępca komendanta

OPRAC.: (iwo)
- W najbliższym czasie Centrum Szkolenia WOT czekają ogromne wyzwania szkoleniowe, ja natomiast cieszę się, że mogę być jego częścią - powiedział ppłk Mariusz Sacharczuk, zastępca komendanta Centrum Szkolenia WOT.
- W najbliższym czasie Centrum Szkolenia WOT czekają ogromne wyzwania szkoleniowe, ja natomiast cieszę się, że mogę być jego częścią - powiedział ppłk Mariusz Sacharczuk, zastępca komendanta Centrum Szkolenia WOT. ze zbiorów CSWOT Toruń
CSWOT ma nowego szefa. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe i bojowe, które będzie mógł przełożyć na przyszłe kursy i szkolenia realizowane dla terytorialsów z całego kraju.

Zmiany na czele WOT w Toruniu

W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu odbyło się uroczyste pożegnanie zastępcy komendanta CSWOT. Ppłk Roman Popławski po blisko 32 latach służby wojskowej odszedł na zasłużoną emeryturę. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej od 5 lutego 2024 roku stanowisko zastępcy komendanta CSWOT pełni ppłk Mariusz Sacharczuk.

Ppłk Mariusz Sacharczuk jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej imienia generała Tadeusza Kościuszki, studiów magisterskich z zakresu Bezpieczeństwa Narodowego oraz podyplomowych studiów z zakresu Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym w Akademii Obrony Narodowej.

- W najbliższym czasie Centrum Szkolenia WOT czekają ogromne wyzwania szkoleniowe, ja natomiast cieszę się, że mogę być jego częścią. Mam nadzieję, że moja dotychczas zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoli na jeszcze lepsze usprawnienie organizowanych kursów i szkoleń, a także przygotowanie nowych, które kierujemy do terytorialsów z całego kraju - powiedział ppłk Mariusz Sacharczuk, zastępca komendanta Centrum Szkolenia WOT.

Ppłk Sacharczuk swoją dotychczasową służbę wojskową pełnił jako dowódca plutonu oraz szef sekcji rozpoznania w 4 Pułku Chemicznym w Brodnicy, a następnie jako wykładowca w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Ostatnie 11 lat służby pełnił w Wojskach Specjalnych, gdzie zajmował stanowiska dowódcy sekcji, a następnie dowódcy Zespołu Szturmowego w Jednostce Wojskowej AGAT, a także jako specjalista w Oddziale Ćwiczeń z Wojskami i Certyfikacji i szef Wydziału Szkolenia Specjalistycznego w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie. Od 5 lutego 2024 roku pełni służbę na stanowisku zastępcy komendanta CSWOT w Toruniu.

- Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu realizuje swoje zadania od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się, która prowadzi ponad 40 różnorodnych kursów i szkoleń dowódczych, instruktorskich i specjalistycznych - informuje por. Krzysztof Wójcik, oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu.

Dzięki dogodnemu usytuowaniu CSWOT w pobliżu toruńskiego poligonu, swoje szkolenia przechodzą tu m.in. operatorzy wyrzutni ppk JAVELIN, systemu amunicji krążącej WARMATE czy też strzelcy wyborowi i snajperzy. Tylko w 2023 roku w zajęciach organizowanych przez Centrum Szkolenia WOT udział wzięło ponad 2,5 tys. osób.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmiany w dowództwie Centrum Szkolenia WOT w Toruniu. Jest nowy zastępca komendanta - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska