Zobacz, kiedy złożyć podanie o przyjęcie do szkoły policealnej, branżowej II stopnia i LO dla dorosłych. Kurator podał terminy

OPRAC.:
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do szkół policealnych, branżowych II stopnia i szkół dla dorosłych w województwie kujawsko-pomorskim rozpocznie się 21 czerwca br.
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 do szkół policealnych, branżowych II stopnia i szkół dla dorosłych w województwie kujawsko-pomorskim rozpocznie się 21 czerwca br. Łukasz Kaczanowski/ Zdjęcie ilustracyjne
Znane są już terminy rekrutacji w 2021 roku do szkół policealnych, branżowych II stopnia i szkół dla dorosłych w Kujawsko-Pomorskiem.

Zobacz wideo: Powrót do szkół w reżimie sanitarnym.

Harmonogram rekrutacji do publicznych szkół policealnych, szkół branżowych II stopnia i szkół dla dorosłych ustala kurator oświaty w danym województwie.

To też może Cię zainteresować

Szkoły przyjmują podania od 21 czerwca 2021

W województwie kujawsko-pomorskim kandydaci do szkół policealnych, szkół branżowych II stopnia (na I semestr nauki) i LO dla dorosłych (na I semestr) będą mogli składać podania od 21 czerwca do 27 lipca do godz. 15.

Nieco mniej czasu przewidziano dla osób ubiegających się o przyjęcie do szkół, w których od kandydatów wymaga się indywidualnych uzdolnień lub predyspozycji do wykonywania danego zawodu. Tutaj termin składania podań mija 16 lipca o godz. 15. W dniach od 19 do 21 lipca szkoły powinny przeprowadzić sprawdziany uzdolnień, a wyniki testów podać do 22 lipca (I termin) lub 26 lipca (II termin).

Taki jest termin podania wyników rekrutacji do szkół

Decyzją kuratora publiczne szkoły policealne powinny podać listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia 3 sierpnia br. o godz. 12.

Do 6 sierpnia br. zakwalifikowani kandydaci powinni potwierdzić wolę nauki w danej placówce (należy dostarczyć świadectwo). Ostateczną listę osób przyjętych do szkoły zainteresowani powinni poznać 9 sierpnia o godz. 12.

Do szkół zawodowych konieczne zaświadczenie lekarskie

W przypadku szkół zawodowych wymagane jest dostarczenie przez kandydata zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Jeśli dostarczenie takiego zaświadczenia jest niemożliwe w wyznaczonym terminie (do 6 sierpnia), kandydat lub rodzic niepełnoletniego kandydata powinni zgłosić ten fakt dyrektorowi szkoły do 26 sierpnia do godz. 15. Musi też przedstawić przyczynę tej sytuacji. Ostateczny termin dostarczenia brakujących dokumentów to 24 września br.

Dyrektorzy szkół są także zobowiązani do przekazania kuratorowi oświaty informacji o wolnych miejscach, które pozostaną po przeprowadzeniu naboru do ich placówek. Z kolei kurator powinien opublikować te dane do 10 sierpnia.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie