Został tylko mecz z Widzewem

(olo)
Patryk Kaszczyszyn (przy piłce) zdobył ostatniego ligowego gola dla Chojniczanki w tym sezonie. Bramka ta dała remis liderowi w Choszcznie. Fot. Aleksander Knitter
Wyjazdowym remisem zakończyła ten sezon Chojniczanka. Zawodnicy z Chojnic urlopów jednak nie mają, bo już za kilka dni czeka ich towarzyski mecz z Widzewem Łódź, który awansował do Ekstraklasy.

2 CHOJNICZANKA (0)
Bramki: Marciniak (57), Kaszczyszyn (72).
CHOJNICZANKA: Chudy - Buława _(46. Megger), Kowalczyk, Wolański, Stromczyński, Pestka, Ziemak, Ostrowski, Marciniak, Chudziński (46. Kaszczyszyn), Borowski.

Pierwsza połowa meczu nie była porywająca. Chojniczanka, która zapewniła sobie już awans do II ligi, zagrała spokojnie, stworzyła kilka sytuacji, ale żadnej nie wykorzystała. Natomiast już w 12. min. gospodarze objęli prowadzenie. Później gra toczyła się głównie w środku pola.

Trochę więcej emocji przyniosła druga część spotkania. Najpierw w 51. min. blisko wyrównania był Filip Marciniak, ale uderzył tuż na poprzeczką. Zemściło się to pięć minut później. Błąd chojnickiej obrony kosztował lidera stratę drugiego gola.

Na szczęście po minucie kontaktowego gola strzelił z dystansu Mirosław Ostrowski. W 66. min. Artur Kowalczyk po strzale głową trafił piłką w poprzeczkę, ale w 72. min celniej z główki przymierzył Patryk Kaszczyszyn, wykorzystując podanie Filipa Marciniaka i wyrównał na 2:2. W 88. min. za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Patryk Stromczyński. Żadna bramka jednak w końcówce nie wpadła i chojniczanie zremisowali ostatni mecz w III lidze.

W sobotę drugoligowiec z Chojnic - z okazji 80-lecia powstania klubu - zagra mecz towarzyski z Widzewem Łódź. Początek o 16.00.

Pozostałe wyniki: Gryf 95 Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 2:0, Astra Ustronie Morskie - Orkan Rumia 0:3, Błękitni Stargard Szczeciński _- Cartusia Kartuzy 2:0, Kaszubia Kościerzyna _- Rega Trzebiatów 2:1, Energetyk Gryfino - Chemik Police 2:2, Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 0:2, Darzbór Szczecinek - Dąb Dębno 0:2.

Opinia trenera

Sławomir Suchomski
Chojniczanka

- Ciężko było zmotywować zespół do gry na pełnych obrotach, mamy awans, więc troszkę ten meczu wyglądał "lajtowo". Wolne dostało pięciu zawodników z podstawowego składu, a mimo to powinniśmy spokojnie wygrać. Teraz do piątku piłkarze mają wolne, a w sobotę mecz z Widzewem. O dalszych planach nic nie mogę powiedzieć, bo dopiero czekają mnie rozmowy z klubem o dalszej współpracy.