https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

16 czerwca - ostatni dzień na mały spis rolny przez internet. Od poniedziałku tylko z ankieterem

Agnieszka Romanowicz
Możliwość spisu przez internet upływa dziś (16 czerwca). Od 19 czerwca do 14 sierpnia wylosowanym gospodarzom pozostanie rozmowa z ankieterem (osobista lub przez telefon). Spis przez internet można załatwić na stronie: badaniarolne2023.stat.gov.pl
Możliwość spisu przez internet upływa dziś (16 czerwca). Od 19 czerwca do 14 sierpnia wylosowanym gospodarzom pozostanie rozmowa z ankieterem (osobista lub przez telefon). Spis przez internet można załatwić na stronie: badaniarolne2023.stat.gov.pl Adam Wojnar
16 czerwca to ostatni dzień na załatwienie małego spisu rolnego przez internet. Od poniedziałku 19 czerwca do 14 sierpnia pytania będzie zadawał tylko ankieter. Osobiście lub przez telefon.

Spis treści

Przypominamy, że od 1 czerwca trwa mały spis rolny. Obejmuje dwa badania: zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (formularz R-SGR), a także badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S).
Obowiązek udziału w spisie ma każde wylosowane gospodarstwo rolne. Właściciel został o tym poinformowany pocztą tradycyjną. W piśmie dostał: login do formularza on-line, informację o przebiegu badania (zarówno on-line, jak i z udziałem ankietera) oraz sposób weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego.

Samospis tylko do 16 czerwca

Od początku GUS zachęca do wypełniania formularzy on-line. Możliwość ta upływa dziś (16 czerwca). Od 19 czerwca do 14 sierpnia wylosowanym gospodarzom pozostanie rozmowa z ankieterem (osobista lub przez telefon). Spis przez internet można załatwić na stronie: badaniarolne2023.stat.gov.pl

- Celem obu badań jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie – wyjaśnia Główny Urząd Statystyczny. - Korzystać z nich będą organy rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Dane z badania będą też jednym z podstawowych źródeł informacji do określenia wielkości funduszy przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa.

Informacje będą bezpieczne

GUS zapewnia, że informacje przekazane przez rolników będą bezpieczne. - Opublikowane zostaną dane zbiorcze, obejmujące wyniki badania a nie indywidualne odpowiedzi respondentów. Te ostatnie będą starannie zabezpieczone, nie zostaną ujawnione nikomu - deklaruje GUS.
Więcej informacji można uzyskać na infolinii 22 279 99 99. Działa w dni powszednie (od 1 czerwca do 11 sierpnia br.) w godz. 8 - 20. Pod tym numerem można też potwierdzić tożsamość ankietera.

Mniej gospodarstw i mniej trzody chlewnej w Kujawsko-Pomorskiem

Ostatni, powszechny spis rolny, odbył się w 2020 r. Okazało się, że liczba gospodarstw w województwie kujawsko-pomorskim (59,6 tys.) zmniejszyła się o 12,5 proc. w porównaniu z 2010 rokiem. Przez ten czas o 7,8 proc. spadła też powierzchnia zasiewów (do 1136,8 tys. ha), a pogłowie trzody chlewnej zmalało o prawie jedną trzecią (do 1206,2 tys. sztuk).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska