180 biegaczy ruszyło w Rudach w błota najeżone przeszkodami [zdjęcia]

Adam LewandowskiZaktualizowano
Wystartowało ponad 180 zawodników. Wszyscy ukończyli bieg Fot. Łukasz Czarczyński
Ponad 180 zawodników wzięło udział w „Jeżyku” - w zorganizowanym już po raz trzeci biegu najeżonym przeszkodami. Gdzie? W okolicach wsi Rudy - na terenach Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Pięciokilometrowa trasa jak co roku usłana była wieloma, nie tylko naturalnymi przeszkodami, a jej pokonanie wymagało umiejętności i nie lada hartu ducha. Bagna, powalone drzewa, woda spiętrzona przez bobry, strome podbiegi i spora dawka błota - z takimi trudnościami zmierzyć się musieli śmiałkowie.

Co warte odnotowania - po raz kolejny bieg ukończyli wszyscy uczestnicy, którzy z grymasem zmęczenia ale i zadowolenia przekraczali linię mety. Niemal każdy z nich od razu deklarował chęć uczestnictwa w przyszłorocznym biegu.

Ostatecznie w zaciętej rywalizacji mężczyzn triumfował Maciej Skibski ze Świecia z czasem 30:59. Drugie miejsce zajął Krzysztof Stomski z Solca Kujawskiego z czasem 31:00, trzeci linię mety pokonał bydgoszczanin Patryk Winiecki z czasem 31:02.
W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Dorota Stucka z Sulnowa, która trasę przebiegła w czasie 36:28. Kolejne lokaty na podium zajęły: Alina Podbielska z Torunia (37:29) oraz Agata Potrzebowska z Bydgoszczy (41:32).

Po zakończeniu biegu najlepsze trzy osoby w klasyfikacjach kobiet i mężczyzn uhonorowane zostały pucharami i dyplomami, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Nagrodzono także najstarszych uczestników biegu - Ewę Ossowską ze Zblewa i Wojciecha Rafelda z Bydgoszczy.

Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano ciepły posiłek. Organizatorem III „Jeżyka” było Nadleśnictwo Solec Kujawski, przy udziale MUKS „Start”, soleckiego ośrodka sportu i rekreacji, gminy, strażaków OSP i portalu frit.pl. Wspomogli też organizatorów Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy i solecka firma Roszak Chłodnictwo i Klimatyzacja.

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020