sportowy24
  3 PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Pobiegną dla siebie oraz...

  3 PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Pobiegną dla siebie oraz dla Wiktorii i Kasi [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Fabiszewski

  Express Bydgoski

  Aktualizacja:

  Migawki z konferencji w Sport Factory przy ul. Fordońskiej 160 przed 3. PKO Bydgoskim Festiwalem Biegowym.
  1/35

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marek Fabiszewski

  Już 27 maja 2018 roku odbędzie się 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Start i meta przy stadionie Zawiszy. Oprócz biegaczy wystartują też rolkarze.
  Jednym ze specjalnych gości będzie aktorka Karolina Gorczyca, która jest ambasadorem akcji „PKO Biegajmy razem”. Podobnie jak Paweł Januszewski.  Festiwal organizuje Sebastian Chmara (też ambasador), współorganizatorem są Mirosław Kaczmarek (Sport Factory), CWZS i miasto.

  W ramach 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego:
  - biegacze (m.in. 200 studentów i 140 żołnierzy Inspektoratu Wsparcia) będą mieli do pokonania 10 km oraz półmaraton (21 km),
  - rolkarze (ok. 400) pojadą na tych samych dystansach,
  - będą konkurencje biegowe przed stadionem i na bieżni, w tym tzw. szybka setka (Sebastian Chmara: - Pomiar będzie w pełni profesjonalny, także ze strzałem startera),
  - organizatorzy przygotowali też biegi dla dzieci i młodzieży, będzie miasteczko lekkoatletyczne.

  Podczas 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego będą mogli wziąć udział w akcji „Biegnę dla Weroniki i Kasi” Fundacji PKO Bank Polski.

  2-Weronika urodziła się ze złożoną wadą serca (HLHS) i zespołem heterotaksji. Wymaga kolejnej operacji i specjalistycznego sprzętu. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Serce dziecka”.

  Z kolei 39-letnia Kasia urodziła się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma za sobą wiele zabiegów. Obecnie szansa na poprawę jej stanu zdrowia jest operacja w USA. Kasia jest podopieczną Fundacji „Kawałek nieba”.

  Aby pomóc i Weronice, i Kasi wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „Biegnę dla Weroniki i Kasi” i dotrzeć z nią do mety. Fundacja PKO Bank Polski przekaże darowiznę na ten cel, a jej wysokość będzie zależała od zaangażowania samych uczestników festiwalu.

  - Jesteśmy partnerem ok. 50 największych biegów w Polsce. Od pierwszej edycji jesteśmy zaangażowani w PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Cieszy nas rosnące zainteresowanie impreza nie tylko u bydgoszczan – mówi Marcin Robaczewski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy. I dodaje: - Trzymam kciuki za zawodników, ale zachęcam tez ich do udziału w akcji charytatywnej „Biegnę dla Weroniki i Kasi”

  Po raz pierwszy festiwal odbył się w maju 2016 roku i zgromadził ponad 2500 zawodników. W drugiej edycji brało udział już ponad 3000 uczestników, w tym setki dzieci i młodzieży.

  - Wzrost liczby uczestników w porównaniu z poprzednim rokiem, to 30 procent – wyjaśnia Aleksander Skorecki. - Wynika to z dobrej opinii dotychczas startujących i komunikacji między zawodnikami, którzy rekomendują sobie nawzajem tę imprezę.

  - W opiekę medyczną nad uczestnikami zaangażowanych będzie ok. 50 osób – mówi Jędrzej Giziński. - To lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni.

  Zobacz galerię

  PKO Bydgoski Festiwal Biegowy uzyskał tytuł „Biegowe Wydarzenie Roku 2015/2016” na Gali w Krynicy-Zdroju, pokonując 123 imprezy biegowe z całego kraju. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy posiada certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu - „Running for All”.

  Współorganizatorem nie tylko tej biegowej imprezy masowej w Bydgoszczy jest ratusz. Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz ocenia: - Zamykamy naszą 3-letnią współpracę, ale wierzę, że ten festiwal biegowy będzie się rozwijać z każdym rokiem. Miasto jest tym zainteresowane i będzie nadal wspierać organizację tej imprezy.

  Tomasz Dobrowolski z ratusza dodaje: - Uruchomiliśmy niedawno mobilną aplikację „Aktywna Bydgoszcz”. Startując w 3. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym będzie można zdobyć kolejne punkty.

  Imprezy towarzyszące festiwalowi przy stadionie Zawiszy (w tym m.in. Food Truck Festiwal - najsmaczniejszy festiwal w Polsce - to jedna z imprez towarzyszących) już od soboty 26 maja.

  Główne biegi imprezy – 27 maja (niedziela), trasa: stadion Zawiszy: Gdańska, Artyleryjska, Witolda Pileckiego, Artyleryjska, Gdańska (przy półmaratonie także Kamienna).

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  NAUCZYCIEL I SZKOŁA NA MEDAL - głosowanie rozpoczęte! Zobacz, kto został nominowany do nagrody

  NAUCZYCIEL I SZKOŁA NA MEDAL - głosowanie rozpoczęte! Zobacz, kto został nominowany do nagrody

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Zobaczcie ogłoszenia z 1899 roku [zobacz zdjęcia]

  Zobaczcie ogłoszenia z 1899 roku [zobacz zdjęcia]