W sobotę około 600 osób zjechało do Solca na obchody jubileuszowe. Pierwszy dyrektor placówki, Dominik Detner, mówił o historii szkoły. O tym, jak wygląda i co się dzieje w niej teraz, mówił Krzysztof Czarczyński, obecny dyrektor.
Pamiętam Ciebie...
Pojawili się nauczyciele sprzed lat, razem z dziećmi (absolwentami placówki) i wnukami, które do tej szkoły chodzą. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotografii "Pamiętam Ciebie z tamtych lat". Koleżanki i koledzy ze szkolnych ławek, czasem z trudem rozpoznawali się na zdjęciach wykonanych w latach 60-tych. - Oglądali też zeszyty pierwszych absolwentów, a także kroniki szkolne i pamiątkowe zdjęcia klas - mówi Krzysztof Czarczyński, dyrektor SP 4, który w placówce pracuje od 37 lat, a od 15 lat jest dyrektorem.
Dla ciała i ducha
Było coś dla ducha, ale też coś dla ciała. Każdy skosztował urodzinowego tortu. Na wszystkich czekała grochówka i kiełbaski z grilla.
Na początku do szkoły przy ul. Słowackiego chodziło około 670 uczniów. Dziś uczy się tu 780 dzieci. Niektóre z nich to wnuki absolwentów "czwórki".