Abonament RTV 2019 - kary za niepłacenie. Do kogo może...

  Abonament RTV 2019 - kary za niepłacenie. Do kogo może przyjść komornik?

  mz za money.pl

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Abonament RTV komornik kary stawki zwolnienia

  Abonament RTV -jakie kary grożą za niepłacenie? Do domu może przyjść komornik! ©Bartosz Frydrych

  Komornicy ściągają zaległości pieniężne od osób niepłacących abonamentu RTV - informuje portal money.pl. Do kogo może przyjść komornik? Jakie kary grożą za niepłacenie abonamentu? Wyjaśniamy.
  Abonament RTV komornik kary stawki zwolnienia

  Abonament RTV -jakie kary grożą za niepłacenie? Do domu może przyjść komornik! ©Bartosz Frydrych

  Abonament RTV


  Problem niepłacenia abonamentu RTV w Polsce narasta z roku na rok. Coraz więcej osób albo w ogóle nie rejestruje odbiorników, albo nie płaci, chociaż zgłosiło posiadanie odbiornika. Poczta Polska, odpowiedzialna za pobieranie opłat abonamentowych, próbowała najpierw walczyć z tymi obywatelami, którzy posiadali niezarejestrowane odbiorniki. Znaleziono jednak lukę w przepisach, która pozwala uchylać się od wyjawienia, że posiada się odbiornik.
  Chodzi mianowicie o sytuację, w której kontroler przychodzi do domu, by sprawdzić, czy znajduje się w nim odbiornik. Obywatel teoretycznie nie ma bowiem obowiązku wpuszczenia takiej osoby, by przeprowadziła kontrolę. Tym samym, kary za niezarejestrowany odbiornik udaje się w ten sposób uniknąć.  Abonament RTV - co się dzieje, gdy ktoś nie płaci?


  Jak informuje portal money.pl, teraz zaczęto dochodzić należności od osób, które zarejestrowały odbiornik, ale nie opłacają składek abonamentowych. Portal opisuje historię kobiety, do której drzwi zapukał komornik, by ściągnąć zaległe należności.


  Zobacz także materiał wideo: Co wolno pracownikowi na L4?  Co jest podstawą takiego zachowania wobec osób niepłacących abonamentu RTV? Jak informuje Poczta Polska w komentarzu przesłanym do money.pl: "Poczta Polska S.A. zgodnie art. 7 ust. 3 Ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych do opłat abonamentowych oraz do opłaty pobieranej w przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego (art. 5 ust. 3 Ustawy o opłatach abonamentowych) stosuje przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji w zakresie egzekucji obowiązków o charakterze pieniężnym".

  Więcej o komornikach, którzy przychodzą do osób niepłacących abonamentu przeczytasz na portalu money.pl w materiale: Puk, puk? Tu komornik. Mają państwo zarejestrowany telewizor

  Abonament RTV 2019 - stawki, kary


  Ile trzeba zapłacić za abonament RTV? Zobacz stawki za abonament RTV 2019.
  • Za korzystanie z radia zapłacimy 7 zł miesięcznie, a za korzystanie z radia i telewizji - 22,70 zł za jeden miesiąc.
  • Obowiązują także zniżki za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego. Opłaty wyniosą: 44,05 zł za dwa miesiące z góry, 65,35 zł za trzy miesiące z góry, 129,40 zł za sześć miesięcy z góry oraz 245,15 zł za rok z góry.
  • Z kolei stawki za korzystanie z odbiornika radiofonicznego w 2019 roku wynoszą: 13,60 zł za dwa miesiące z góry, 20,15 zł za trzy miesiące z góry, 39,90 zł za sześć miesięcy z góry oraz 75,60 zł za rok z góry.


  Przypomnijmy, że nie każdy musi płacić abonament RTV. Kto jest zwolniony z tego obowiązku? Jakie kary grożą za niepłacenie abonamentu? Wyjaśniamy to w materiale: Nowy Abonament RTV - rok 2019. Czy każdy musi go płacić? [KARY, ZWOLNIENIA]

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (279)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (279) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo