Ale pogoń! Polski Cukier SIDEn wygrał w Krośnie i jest samodzielnym liderem

Bartosz Bochno ma za sobą dwa udane mecze.
Bartosz Bochno ma za sobą dwa udane mecze. Lech Kamiński
Świetny mecz toruńskich koszykarzy. Choc przegrywali już 16 punktami, to pokonali współlidera I ligi MOSiR Krosno na jego parkiecie i to bez dwóch bardzo ważnych graczy.

MOSiR Krosno - Polski Cukier SIDEn 61:65 (20:10, 20:17, 13:19, 8:19)
MOSiR: Oczkowicz 24 (4), Salomonik 8 (1), Malczyk 7 (1), 10 zb., 5 as, Grochowski 2, Pisarczyk 1 oraz Fraś 10, Wyka 4, Adamczewski 3 (1), Bogdanowicz 2.
Polski Cukier SIDEn: Perka 10, 5 zb., Smigielski 6, Lisewski 6, 8 zb., Żytko 5 (1), 5 as., Jarecki 5 oraz Bochno 23 (4), Wilczek 8, Barycz 2, Plebanek 0.

Torunianie do Krosna pojechali bez Tomasz Wojdyły i Tomasza Stępnia. Pierwszy cały tydzień walczył z powaznym zatruciem pokarmowym, drugi tuż przed wyjazdem do Krosna zachorował na anginę.

Początek meczu na szczycie był fatalny. W pierwszych pięciu minutach Dariusz Oczkowicz cztery razy trafił z gry i MOSiR prowadził 16:5.

Potem było jeszcze wyżej. Rekordową przewagę gospodarze wypracowali sobie w drugiej kwarcie, gdy prowadzili już 36:20. Wydawało się, że Polski Cukier SIDEn tego meczu nie może wygrać.
Torunianie na zwycięstwo ciężko zapracowali w defensywie. Pozwalali gospodarzom trafiać z gry ze skutecznością zaledwie 36 procent.

Długo jednak brakowało asa w ofensywie, który pociągnąłby zespół. Trener Sowiński znalazł go na ławce rezerwowych. Bartosz Bochno drugi sezon gra w Toruniu, ale teraz wyrasta na pierwsza strzelbę drużyny. Przed tygodniem nie pomylił się ani razy z gry, w Krośnie trafił 6 na 9 z gry z czego 4 na 6 z dystansu.

Przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili 53:36. Wtedy jednak Bochno wsparli w ataku koledzy. Straty odrobili Aleks Perka i Piotr Śmigielski, a na prowadzenie torunian wyprowadził "trójką" Łukasz Wilczek (63:61 w 39. minucie).