Anwil Włocławek z Oguchim wygrywa w Pucharze Polski

FREL
Anwil Włocławek pokonał Polfarmex Kutno w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Anwil Włocławek pokonał Polfarmex Kutno w ćwierćfinale Pucharu Polski. Piotr Kieplin
Anwil Włocławek pokonał Polfarmex Kutno w ćwierćfinale Pucharu Polski w Dąbrowie Górniczej. W walce o finał zmierzy się ze Stelmetem Zielona Góra.

Anwil - Polfarmex 75:66 (22:16, 11:21, 23:15, 19:14)

Anwil: Skibniewski 17 (4), Jelinek 10 (2), Bristol 6, Chyliński 3, Dmitriew 3 (1) oraz Oguchi 17 (3), Diduszko 6, Tomaszek 5, Stelmach 4, Andjusic 4.
Polfarmex: Fraser 16, Parker 13 (2), Zyskowski 12 (2), Johnson 6 (1), Jarecki 3 (1) oraz Wołoszyn 6 (2), Gabiński 6, Bartosz 4, Grochowski 0, Malczyk 0.

Trener Igor Milicic eksperymentował. W tym meczu nie skorzystał z rozgrywającego Kamila Łączyńskiego, a tylko w pierwszej kwarcie grał Dawid Jelinek (w 7 minut zdobył 10 pkt.). Wystąpił za to po kontuzji Champ Oguchi (7/14 z gry, 4 zbiórki), dla którego był to pierwszy mecz w Anwilu od końca grudnia. I mimo słabej skuteczności za 3 pkt. (3/10) był kluczową postacią w 4. kwarcie (12 pkt.).

ZDJĘCIA Z MECZU - KLIKNIJ TUTAJ

Brak drugiego rozgrywającego sprawił kłopoty w drugiej kwarcie. Nie mógł sobie poradzić ani Danilo Andjusic (2/4 z gry, 3 asysty, 5 strat) i Michał Chyliński (1/7 z gry, 4 straty). Stąd tylko 11 pkt., w sumie aż 21 strat.

Ale pozostałe trzy kwarty były pod kontrolą Anwilu. Świetny mecz rozgrywał Robert Skibniewski (5/7 z gry, 5 asyst), a Kervin Bristol popisywał się zbiórkami (10).

W sobotę w półfinale rywalem Anwilu będzie Stelmet, który pokonał Asseco Gdynia 86:62. Mecz odbędzie się o 18.00. Wcześniej w drugim półfinale Rosa Radom zmierzy się z Energą Czarnymi Słupsk (15.30). Finał w niedzielę o 20.00.