Artego Bydgoszcz męczyło się z... Leah Metcalf

(as)
Mała Laura będzie mogła pogratulować mamie - Agnieszce Szott-Hejmej, gdy ta wróci do domu, dobrego występu w Rzeszowie. Z prawej Ewelina Gala. Andrzej Muszyński
Gdyby AZS Rzeszów nie pozyskał Amerykanki, bydgoszczanki nie wypuściłyby rywalek z 40 punktów.

**AZS Rzeszów -

Artego Bydgoszcz

** 64:88 (16:29, 21:19, 10:24, 17:16)
AZS: Metcalf 25 (2), 7 zb., 3 as., 4 prz., Kędzia 14, 7 zb., Kotnis 6, Krzywoń 6, Kaczmarska 4, 3 as. oraz Mukosiej 7 (1), Rafałowicz 2, Kąsek, Czerwonka i Hogendorf 0.
ARTEGO: McBride 22 (3), 7 as., Mowlik 18 (4), Szott-Hejmej 16 (1), 6 zb., 3 as., Szczechowiak 13, 12 zb., Morris 10, 6 zb. oraz Tomiałowicz 3 (1), Gala 2, 5 zb., Kuras 2, Jeziorna 2, Szybała 0.

Beniaminek z Rzeszowa ma średnią niewiele ponad 40 zdobywanych punktów (26% skuteczności z gry), a w 3 nie przekroczył nawet tej bariery. W tygodniu pozyskał jednak z ROW Rybnik (kłopoty finansowe) Leah Metcalf i dzięki temu po raz pierwszy zdobył aż 64 "oczka". Gdyby jednak odliczyć jej zdobycz, gospodynie skończyłyby z dorobkiem 39 pkt.

Przeczytaj także: Artego Bydgoszcz rozgromiło PTK Pabianice [wideo i zdjęcia]

Trener Tomasz Herkt poważnie jednak potraktował rywalki. Od początku posłał do boju pierwszą "piątkę". Po wyrównanym początku zaczęła trafiać Mowlik, rywalki zaczęły częściej faulować i przewaga zaczęła rosnąć. Po 1. kwarcie było 16:29, bo zespół gości trafł 7/8 za 1 i 10/16 z gry.

Drugą kwartę wygrały rzeszowianki, bo Metcalf wzięła sprawy w swoje ręce. Po jej "3" zrobiło się nawet 34:46, a Amerykanka już do przerwy miała na koncie 19 "oczek".

W 3. odsłonie bydgoszczanki znów wzięły się do roboty, szczególnie skuteczna była Szott-Hejmej, która rzutem z dystansu wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 64:43 w 27. min. Po 30 minutach, i to grając rezerwami, Artego prowadziło 25 pkt. Świetne zawody grała Mowlik (4/5 za 3), nieźle zaprezentowało się też amerykańskie trio (14/16 za 1, 14/31 z gry).