Artego Bydgoszcz nie pozwoliło Pszczółce odlecieć

Krzysztof Wypijewski
Artego Bydgoszcz wygrało w sobotę w Lublinie 76:67. Bohaterką meczu była Ziomara Morrison. Nasz zespół jest niepokonany w Energa Basket Lidze Kobiet.

Terminarz nie rozpieszcza bydgoszczanek. W czwartek nasze panie grały w „Artego Arenie” w Pucharze Europy z InvestInTheWest ENEA AZS Gorzów (zwyciężyły 92:74), a już dwa dni później musiały mierzyć się w Lublinie z Pszczółką Polskim Cukrem.

Brak czasu na regenerację był widoczny w pierwszej połowie sobotniego starcia. Po dwóch kwartach miejscowe prowadziły różnicą 10 punktów.

Wizyta w szatni podziałała mobilizująco na koszykarki Artego, które po przerwie rzucił się do odrabiania strat. Głównie dzięki Draganie Stanković i Ziomarze Morrison udało się dogonić i wyprzedzić rywalki.

Ostatnia kwarta to kontrola wyniku w wykonaniu podopiecznych Tomasza Herkta, które zachowały miano niepokonanej drużyny w EBLK (bilans 3-0).

Gwiazdą bydgoskiego zespołu była w sobotę Ziomara Morrison (na zdjęciu). Chilijska środkowa zdobyła w Lublinie aż 22 punkty; do tego dołożyła 5 zbiórek.

Dodajmy, że po raz kolejny trener Herkt nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanej Moniki Engelman (USA).

Materiał oryginalny: Artego Bydgoszcz nie pozwoliło Pszczółce odlecieć - Express Bydgoski