Astoria Bydgoszcz wygrała w I lidze [zdjęcia]

(as)
Marcin Dymała pociągnął grę Astorii w drugiej połowie
Marcin Dymała pociągnął grę Astorii w drugiej połowie Andrzej Muszyński
Trzy kwarty bardzo przyzwoitej gry i tradycyjny dramat w czwartej. Przy odrobinie szczęścia "Asta" wygrała jednak pierwszy mecz w tym sezonie.

Astoria Bydgoszcz - ACK UTH Rosa Radom

Astoria Bydgoszcz - ACK UTH Rosa Radom 72:71 (23:17, 16:11, 20:16, 13:27)

ASTORIA: Dymała 17 (2), 8 zb., 7 as., Laydych 14 (2), Fatz 13, 8 zb., Szyttenholm 11, 7 zb., Prostak 6, 6 zb., 4 as. oraz Kutta 8 (2), Krzywdziński 3, Barszczyk 0, Łucka 0, Grzesiński 0.
ROSA: Schenk 20 (1), 5 as., Bonarek 12, 6 zb., Kardaś 11 (3), 4 as., Zegzuła 7 (1), 3 prz., Cetnar 1 oraz Stopierzyński 12 (1), Sobuta 8, 7 zb., Kapturski 0, Czajkowski 0, Michalski 0.

Rezerwy Rosy do Artego Areny przyjechały w składzie do ogrania, bo z zawodników 1. drużyny, która w tym samym czasie grała w Toruniu, pozostali praktycznie Schenk i Zegzuła oraz będący bez formy Michalski, a większym doświadczeniem mogą pochwalić się Kardaś, Kapturski i Bonarek.

Początek zdawał się potwierdzać, że gospodarze wygrają łatwo. Świetnie grał Laydych (wszystkie 14 pkt. w 1. połowie), dobrze wspierali go koledzy, głównie Fatz (6/7 za 2) i przewaga rosła: 11:2, 23:7. Niestety, chwila lepszej gry Schenka i zrobiło się 23:17, a w 2. kwarcie nawet 25:21 i 33:28. Zdecydowana przewaga na tablicach i większa skuteczność (48-39%) sprawiły jednak, że w 3. odsłonie dystans rósł: 45:32, 59:44, a po "3" Kutty i Dymały było już 65:48 w 32. min.!

Niestety, zmęczenie i nerwy zaczęły odbierać gospodarzom pewność siebie, a Rosa zaczęła ambitnie gonić. Po 2 akcjach Schenka i 3 pkt. Sobuty zrobiło się 67:62 w 37. min. Jeszcze po "3" aktywnego w 2. połowie Dymały było 70:64, lecz "3" Kardasia i 2 wolne Bonarka (2 trafił wcześniej Prostak) sprawiły, że w końcówce przewaga zmalała do 1 punktu. Rywale spudłowali, ale Prostak stracił piłkę i Schenk zdołał jeszcze oddać rzut. Nie trafił, ale goście mocno protestowali, że był faul. Sędziowie jednak nie zagwizdali i astorianie mogli zatańczyć ze szczęścia. Jednak ich skuteczność 4/13 z gry, 8 fauli i 8 strat nieco lepszy rywal z pewnością wykorzysta.

Inne wyniki: Legia - Zagłębie 88:57, Sokół - Znicz 84:62, Pogoń - SKK 72:56, GTK - Miasto Szkła 55:77, Stal - GKS 70:51, AZS P. - Spójnia 43:76.

1. Stal Ostrów 3 6 243:170
2. Spójnia Stargard Szcz. 3 6 209:152
3. Miasto Szkła Krosno 3 6 213:180
4. Sokół Łańcut 3 5 235:188
5. Pogoń Prudnik 3 5 191:178
6. Znicz Pruszków 3 5 201:210
7. Legia Warszawa 3 4 209:191
8. Rosa Radom 3 4 207:218