https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Autograf hrabiny Marii z Radziwiłłów Skórzewskiej trafi do lubostrońskiego pałacu

(PAK)
Pałac wzbogaci się o bezcenny, autentyczny podpis jego niegdysiejszej właścicielki
Pałac wzbogaci się o bezcenny, autentyczny podpis jego niegdysiejszej właścicielki PAK
- To będzie rzecz dla pałacu bezcenna - tak o księdze, z oryginalnym podpisem hrabiny Skórzewskiej, mówi Andrzej Budziak, dyrektor lubostrońskiego kompleksu.

Księga pod strzechy pałacu trafi z najbliższą niedzielę.

"Żywoty Świętych Pańskich" z oryginalnym podpisem hrabiny Marii z Radziwiłłów Skórzewskiej z datą 24 grudnia 1892 roku, przez kilkadziesiąt lat była w posiadaniu księdza Henryka Berka, prałata honorowego Ojca św. i proboszcza parafii p.w. Chrystusa Króla w Bydgoszczy.

Przeczytaj także: Pałac Lubostroń bez 100 tysięcy złotych?

Księgę tę ksiądz otrzymał na swoją prymicję. Teraz, zamiast do muzeum, postanowił, że przekaże ją Pałacowi Lubostroń. Nastąpi to w niedzielę 22 kwietnia, po mszy świętej w kaplicy o godz. 15.

Andrzej Budziak cieszy się, do pałacu trafiają powoli eksponaty związane z jego dawniejszymi właścicielami, czyli rodziną Skórzewskich.

Kolekcja ma się powiększać. Wśród eksponatów znajdą się nie tylko wspomniane "Żywoty Świętych Pańskich", także nadpalone Pismo Święte. Te posiada aktualnie jedna z łabiszyńskich rodzin.
Tego samego dnia o godzinie 17 w piwnicach w fosie, odbędzie się wystawa ikon Andrzeja Binkowskiego z Piły pt. "Ikona Polska w Lubostroniu".

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska