AZS UMK PBDI Toruń - TKM Włocławek. Granica 100 punktów padła w derbowym meczu [ZDJĘCIA]

(KG)
To było zwycięstwo numer 12 akademików z Torunia w tym sezonie.
To było zwycięstwo numer 12 akademików z Torunia w tym sezonie. Sławomir Kowalski
Koszykarze AZS UMK PBDIToruń rozgromili wczoraj we własnej hali TKM Włocławek 107:69. Goście tylko w dwóch kwartach nawiązali wyrównaną walkę.

AZS UMK PBDi Toruń - TKMWłocławek 107:69 (35:10, 22:20, 26:13, 24:26)
AZS UMK: Plebanek 22 (2x3), Przybyszewski 14 (3), Malinowski 13 (3), Tomczyk 10, Derkowski 9 oraz Pagacz 14, Murowicki 10, Bagaziński 7 (1), Marciniak 4, Jasnowski i Maćkiewicz po 2, Świeżyński 0
TKM: Komenda 22 (2), Frontczak 6 (2), Ostrowski 3, Kłódkowski 2, Zych 0 oraz Krawiec 27 (4), Ćwikliński 7 (1), Barański 2, Chabasiński i Piątek po 0

Podopieczni Tomasza Lipińskiego i Macieja Deręgowskiego w derbowym spotkaniu nie pozostawili wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Miejscowi dominowali niemal w każdym elemencie gry. Spod kosza zdobyli zdobyli niemal trzy razy więcej punktów od rywali (62:24). Podobnie było w punktach po stratach (33:9). Dobrze funkcjonował też szybki atak (35:5).

Gospodarze już od pierwszych minut narzucili swój styl gry i systematycznie powiększali przewagę. W 5. min. prowadzili wprawdzie tylko 12:10, ale kolejne pięć minut pierwszej kwarty wygrali 23:0!

Nie podłamało to przyjezdnych, którzy przed przerwą prowadzili wyrównaną grę i ich strata nie powiększyła się znacznie. Po zmianie stron miejscowi wrócili do swojej gry i wypracowali sobie większą przewagę. W 27. min. prowadzili już po punktach Krystiana Maćkiewicza 81:35! Jak się później okazało była to najwyższa przewaga torunian.

W kolejnych minutach do głosu doszli goście i nieco zmniejszyli straty. Po wyrównanej czwartej kwarcie AZS UMK PBDI triumfował ostatecznie aż 107:69.

Akademicy z Torunia z bilansem 12-6 zajmują 8. miejsce w II lidze, ale mają na koncie dwa mecze mniej niż większość rywali. TKM z bilansem 2-18 jest przedostatni.