Zobacz wideo: Rynek pracy odporny na pandemię
Narodowy Spis Powszechny 2021. Kiedy znane będą wyniki?
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwał od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Pierwsze wyniki przeprowadzonego w 2021 roku Narodowego Spisu Powszechnego zostaną opublikowane już w styczniu 2022 roku. Na początku 2022 roku udostępnione zostaną wstępne wyniki dla Polski dotyczące między innymi: liczby ludności według płci i wieku, liczby budynków, liczby i powierzchni użytkowej mieszkań. Na kolejne dane trzeba będzie poczekać dłużej.
W kwietniu 2022 roku poznamy wstępne dane dla Polski i poszczególnych województw dotyczące między innymi: liczby ludności według kraju urodzenia, obywatelstwa (kraje UE, spoza UE), stanu cywilnego, wskaźnika feminizacji, gęstości zaludnienia, liczy pracujących wg płci. W maju 2022 roku podane zostaną dane dotyczące ludność wg poziomu wykształcenia i płci; w czerwcu - wyposażenia mieszkań i budynków w instalacje i urządzenia techniczne; w lipcu dane dotyczące statusu osób na rynku pracy (pracujący, bezrobotni, bierni zawodowo) wg płci i grup wieku – wszystkie dane podane zostaną dla całego kraju oraz w podziale na województwa.
Ostateczne wyniki będą sukcesywnie udostępnianie od września 2022 roku. Z harmonogramem publikacji wyników Narodowego Spisu Powszechnego 2021, można zapoznać się w tym miejscu.
Badanie kontrolne w ramach Narodowego Spisu Powszechnego
Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań będzie trwało od 12 do 24 listopada 2021 roku. Udział w nim jest obowiązkowy.
- Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym - informuje Urząd Miasta Włocławek.
Badanie przeprowadzone zostanie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w czasie spisu. Ankietowani będą tylko pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).
Z tego numeru będą dzwonić ankieterzy spisowi
Ankieterzy kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88. Pozyskane w czasie wywiadu dane zostaną zarejestrowane w specjalnie przygotowanej aplikacji. Podlegają one prawnej ochronie i są objęte tajemnicą statystyczną.
Warto zaznaczyć, że tożsamość ankietera można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Podobnie, jak w trakcie Spisu Powszechnego, ankieterzy nie będą pytać między innymi o zarobki, numer karty, PIN, majątek. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl.
