https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bakteria New Delhi w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku. Przyjęcia nadal wstrzymane

Krzysztof Górski
Pierwszy przypadek zakażenia bakterią New Delhi w ciechocińskim szpitalu tymczasowym wykryto 6 kwietnia 2021 roku.
Pierwszy przypadek zakażenia bakterią New Delhi w ciechocińskim szpitalu tymczasowym wykryto 6 kwietnia 2021 roku. UW
Działalność szpitala tymczasowego w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku nadal pozostaje wstrzymana w związku z zakażeniem bakterią New Delhi wśród pacjentów.

Działalność szpitala tymczasowego wstrzymana przez superbakterię

We wtorek, 6 kwietnia nasz region obiegła informacja, że działalność szpitala tymczasowego w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnym w Ciechocinku została wstrzymana, bowiem w organizmie jednego z pacjentów wykryto groźną superbakterię New Delhi. Zdecydowano wówczas o wstrzymaniu przyjmowania kolejnych chorych. W czwartek, 8 kwietnia władze województwa poinformowały o następnych przypadkach zakażenia wśród dwojga pacjentów.

- Pierwsza osoba zakażona tą bakterią zmarła, ale główną przyczyną zgonu był ciężki przebieg COVID-19. Drugą osobę przetransportowano do szpitala wojewódzkiego w Toruniu. Trzecia osoba wymaga wsparcia respiratora i niestety nie ma możliwości, aby tego pacjenta przetransportować do innej placówki zakaźnej. Ta osoba jest w tej chwili odseparowana od innych. Nie ma jednak możliwości, aby ją w pełni odizolować - poinformował w poniedziałek, 12 kwietnia Adrian Mól, rzecznik wojewody

Jeżeli tylko stan zdrowia tej osoby pozwoli na transport do innej placówki możliwe będzie ponowne uruchomienie przyjęć do szpitala tymczasowego. Obecnie przebywa w nim 15 chorych na COVID-19.

Superbakteria New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae NDM - pałeczki zapalenia płuc, która należy do grupy bakterii jelitowych. Bakteria New Delhi jest odpowiedzialna za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Jeśli dojdzie do zakażenia, organizm sam może zwalczyć patogen. Jeśli się to nie uda, zakażenie może przejść w formę przewlekłą, wówczas nie można wyleczyć zwykłego zapalenia płuc czy zapalenia pęcherza. Konsekwencją może być śmierć pacjenta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska