Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą następne inwestycje na dawnym lotnisku w Lubieniu Kujawskim

Małgorzata Goździalska
Małgorzata Goździalska
Archiwum GP
Kolejne 15 hektarów gruntów w lubieńskiej strefie przemysłowej sprzedane! Po następne tereny sięgnęła sieć handlowa Dino, która na wcześniej zakupionych gruntach buduje centrum dystrybucyjne.

Budowa centrum dystrybucyjnego sieci sklepów spożywczych Dino jest obecnie największą inwestycją na dawnym lotnisku, czyli w lubieńskiej strefie przemysłowej. Inwestycja jest na razie na etapie początkowym, bo ruszyła dwa miesiące temu. Ma być gotowa na początku przyszłego roku. Na 15 hektarach, wcześniej zakupionych od Urzędu Miejskiego w Lubieniu Kujawskim stanie mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchego oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowane jest także otwarcie firmowego sklepu. Planowane zatrudnienie - do 500 pracowników. Mówi się też, że dodatkowo, przy pracach związanych z transportem, pracę znajdzie około 180 osób.

Ale to nie koniec planowanych przez Dino inwestycji w Lubieniu Kujawskim. Firma ta bowiem zakupiła przed kilkoma dniami kolejne tereny inwestycyjne na dawnym lotnisku. Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim sprzedał tej sieci kolejne 15 hektarów gruntu. Wartość transakcji to - 5 milionów złotych netto. Jak powiedział nam burmistrz Lubienia Kujawskiego, Marek Wiliński pieniądze te samorząd prawdopodobnie dołoży do zaplanowanych inwestycji w Zespole Placówek Samorządowych w Lubieniu Kujawskim.

Przypomnijmy, że w lubieńskiej strefie przemysłowej inwestycje związane z budową nowych obiektów prowadzą m.in. firmy Gouden Korrel i Polmais. Ostatnio budowę marketu zakończyła sieć Biedronka. W strefie powstaje też pierwsza w gminie farma fotowoltaiczna firmy Greenland. - W najbliższym czasie deklaracje o rozpoczęciu prac związanych z budową nowych obiektów składają także kolejne firmy, które kupiły już we wcześniejszych latach nieruchomości w strefie - dodaje burmistrz..

Obszar lubieńskiej strefy przemysłowej obejmuje powierzchnie około 200 hektarów, ale na powierzchni około 160 hektarów grunty już są wykupione. Wśród inwestorów - Berry Superfos, producent opakowań z tworzyw sztucznych, Kreisel, znany wytwórca zapraw i klejów, czy Sulima, producent profesjonalnej chemii dla domu i przemysłu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska