https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatnie przeglądano stan techniczny pojazdów. To akcja policji i czterech stacji

(iga)
Przegląd w jednej ze stacji w ramach akcji "Letni przegląd".
Przegląd w jednej ze stacji w ramach akcji "Letni przegląd". KPP
Aleksandrowska policja oraz pracownicy stacji kontroli pojazdów, przeprowadzili akcję bezpłatnego sprawdzania stanu technicznego pojazdów. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.

Z akcji pod nazwą "Letni przegląd" skorzystało blisko 50 kierowców. Jak się okazało, najczęściej wykrywanymi usterkami były niesprawne oświetlenia i zawieszenia.
- Zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierowcy w Polsce mają obowiązek przez całą dobę jeździć z włączonymi światłami mijania lub od świtu do zmierzchu, ze światłami do jazdy dziennej - przypomina sierż. sztab. Marta Błachowicz, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. - Prawidłowo ustawione światła zwiększają bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pieszych, którzy stanowią najliczniejszą grupę uczestników ruchu drogowego. Reflektory muszą być wyregulowane w taki sposób, aby widzieć dobrze drogę i nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka.

Podczas prowadzonej akcji, policjanci drogówki zachęcali zmotoryzowanych do poddawania pojazdów przeglądom za każdym razem, gdy planujemy wyjazd. Przypominali też o koniecznej rozwadze na drodze.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska