Bierz paszport z informacji turystycznej w Żninie. Nagrody...

  Bierz paszport z informacji turystycznej w Żninie. Nagrody czekają!

  Iwona Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Oto Twój dziennik z podróży, a w tle mapa z atrakcjami regionu. Taki paszport możesz dostać w informacji turystycznej na Placu Wolności w Żninie

  Oto Twój dziennik z podróży, a w tle mapa z atrakcjami regionu. Taki paszport możesz dostać w informacji turystycznej na Placu Wolności w Żninie ©Iwona Woźniak

  Nie trzeba wyjechać daleko, żeby ciekawie spędzić wakacje. Na Kujawach i Pomorzu jest równie atrakcyjnie. A jeszcze można wygrać nagrody!
  Oto Twój dziennik z podróży, a w tle mapa z atrakcjami regionu. Taki paszport możesz dostać w informacji turystycznej na Placu Wolności w Żninie

  Oto Twój dziennik z podróży, a w tle mapa z atrakcjami regionu. Taki paszport możesz dostać w informacji turystycznej na Placu Wolności w Żninie ©Iwona Woźniak

  To twój dziennik

  Ruszyło kolejne przedsięwzięcie pod nazwą "Paszport Turystyczny". Jego organizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

  O co w tym chodzi? Paszport to Twój dziennik z podróży (możesz go bezpłatnie otrzymać w punkcie informacji turystycznej). Jest tu miejsce na Twoje zdjęcie, imię, nazwisko, adres, datę urodzenia i podpis.

  Dalej - w paszporcie - są atrakcje, które w tym roku rekomenduje gospodarz regionu, czyli marszałek województwa Piotr Całbecki.
  Na tej liście, z naszej najbliższej okolicy, znalazły się X Noc Solankowa w Inowrocławiu oraz Wenecka Noc z Parowozami. Oprócz tego, co godne obejrzenia w tym roku, w książeczce - paszporcie znajdują się specjalne strony z miejscem na pieczątki.

  Przeczytaj także: Ruszaj na wakacje z Unijnym Paszportem Turystycznym!

  Są rabaty

  Plan jest taki: odbierasz paszport, zwiedzasz i zdobywasz pieczątki w miejscowościach, do których przybyłeś (np. w Żninie i Wenecji pieczątkę można otrzymać w muzeum), wspominasz, polecasz znajomym i... jeszcze wygrywasz nagrody! A ściślej: zebranie minimum 8 pieczątek daje ci szansę na zdobycie nagród, m.in. atrakcyjnych weekendowych pobytów w regionie.

  Podróżującym "paszportowcom" przysługują też specjalne rabaty. Na przykład: mogą wejść taniej do muzeów w regionie, mają zniżki w wypożyczalni rowerów, a nawet rabaty w kawiarniach czy na wybrane zabiegi w gabinecie kosmetycznym.
  Na wypełnione kupony (z pieczątkami) organizatorzy czekają do 15 października 2014 r. Warto też zajrzeć na profil www.facebook.com/VisitKujawskoPomorskie (lub www. visitkujawsko-pomorskie.pl), ponieważ stąd dowiemy się też o planowanych bezpłatnych wycieczkach i spacerkach z przewodnikami. Tu ponadto polecane są cykliczne imprezy, których nie można przegapić!

  Gdzie się jeszcze wybrać?

  A co poleca jeszcze w tym roku gospodarz regionu? Oto niektóre "paszportowe" propozycje: Jarmark Anny Wazówny w Brodnicy (27 lipca), Festiwal Smaku w Grucznie (23-24 sierpnia), Jarmark Cysterski z Tuszynach koło Koronowa (26-27 lipca), Festiwal Lipa - Rockowe Pożegnanie Lata w parku miejskim w Lipnie (29 sierpnia) oraz Bella Skyway Festival w Toruniu (26-30 sierpnia).


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej