Budowlani Budlex Toruń odnoszą dwa zwycięstwa na Śląsku

Torunianki w ten weekend wzbogaciły się o sześć punktów.
Torunianki w ten weekend wzbogaciły się o sześć punktów. Sławomir Wojciechowski
To była udana wyprawa na Śląsk pierwszoligowych siatkarek z Torunia. Wygrały dwa mecze nie tracąc w nich nawet seta.

Można powiedzieć “do trzech razy sztuka". Dopiero z trzeciego wyjazdu w tym sezonie podopieczne Mariusza Soi wracają z tarczą. I to podwójną. W sobotę, w ramach 5. kolejki I ligi Budowlani Budlex Toruń pokonali Silesię Volley Mysłowice 3:0 (25:17, 25:9, 25:20). Gospodynie tylko na początku 1. seta (do 12:12) i 3. seta (do 10:10) dotrzymywały kroku toruniankom.

Wygrana awansem

Dziś (wcześniej obie ekipy umówiły się na poniedziałek, ale w tygodniu nastąpiła zmiana terminu) siatkarki z Torunia rozegrały w Sosnowcu awansem spotkanie z 7. kolejki. Rywalki zawiesiły wyżej poprzeczkę niż Silesia, ale i tak na niewiele się to im przydało. SMS PZPS I Sosnowiec uległa Budowlanym Budlex 0:3 (20:25, 20:25, 14:25).
Torunianki zaczęły mecz niemrawo (przegrywały 8:12), ale kilka uwag trenera pomogło. Szybko odrobiły straty, by później odskoczyć na 3-5 “oczek". Odsłona nr 2 do 15:15 była bardzo wyrównana, lecz w decydujących momentach górę wzięło doświadczenie siatkarek z Kujawsko-Pomorskiego. Ostatni set to od początku do końca dominacja torunianek, które oddały gospodyniom tylko 14 “oczek".
Te dwa zwycięstwa dały Budowlanym awans na 5. miejsce w tabeli.

Porażka Karpat, Developres liderem

W 5. kolejce nie brakowało niespodzianek. Pierwszej porażki w I lidze doznały Karpaty Krosno, które uległy u siebie Zawiszy Sulechów 0:3. Sulechowianki zrewanżowały się tym samym za porażkę w turnieju półfinałowym o wejście do II ligi. Dodajmy, że dla Zawiszy była to pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie.
Za niespodziankę należy uznać też wynik w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie AZS KSZO pokonał KS Murowana Goślina tylko 3:2. Porażki zespołów z Krosna i Ostrowca Świętokrzyskiego wykorzystał beniaminek z Rzeszowa, który został samodzielnym liderem.

Inne wyniki 5. kolejki: SMS Sosnowiec - Wisła Kraków 1:3 (22:25, 18:25, 26:24, 11:25), AZS KSZO Ostrowiec Św. - KS Murowana Goślina 3:2 (15:25, 25:20, 25:15, 23:25, 15:12), Karpaty Krosno - Zawisza Sulechów 0:3 (20:25, 21:25, 17:25), Sparta Warszawa - Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 16:25, 20:25).

1. Developres Rzeszów 5 14 15:3
2. AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 5 13 15:5
3. Roltex Zawisza Sulechów 5 11 13:5
4. Karpaty MOSiR KHS Krosno 5 11 12:7
5. KS Piecobiogaz Murowana Goślina 5 7 11:13
6. Budowlani Budlex Toruń 5 7 8:10
7. Silesia Volley MOSiR Mysłowice 5 6 7:10
8. Wisła Kraków 5 4 7:13