Budowlani Budlex Toruń wygrał po raz pierwszy od 17 listopada

Torunianki przypomniały sobie smak ligowego zwycięstwa.
Torunianki przypomniały sobie smak ligowego zwycięstwa. Lech Kamiński
Trzy szybkie sety w Warszawie i po prawie trzech miesiącach niepowodzeń Budowlani Budlex Toruń mają kolejne trzy punkty.

Sparta Warszawa - Budowlani Budlex 0:3 (11 16 13)
Budowlani Budlex: Pleśnierowicz, Sobczak, Słonecka, Ostrowska, Drzewiczuk, Toborek, Kolanowska (l) oraz Kutyła.

Sparta to ostatni zespół w tabeli, który w 16 meczach wygrał tylko jednego seta. Mimo tego trener Mariusz Soja przed meczem był daleki od optymizmu. - Zagrają dwa równorzędne zespoły w ostatnim czasie - przekonywał.

Szkoleniowiec miał prawo zwątpić w możliwości swojego zespołu po ośmiu porażkach z rzędu, w większości w fatalnym stylu. Na szczeście w Warszawie sensacji tym razem nie było, a siatkarki zrobiły pierwszy, mały krok, aby to zaufanie trenera i przede wszystkim kibiców odbudować.

O przebiegu meczu nie ma co wiele mówić. W każdym secie torunianki błyskawicznie osiągały wysoką przewagę i dominowały w każdym elemencie gry
A czekać faktycznie trzeba było długo. Po raz ostatni torunianki cieszyły się z ligowego sukcesu 17 listopada.
Trener Soja tym razem postawił na drugą rozgrywającą Marlenę Pleśnierowicz. - Chciałem coś zmienić w składzie. Szukamy nowych rozwiązań, to jest jedno z nich i się sprawdziło. Marlena udowodniła, że jest wartościową zmienniczką, a może także zagrozić pozycji Justyny Łunkiewicz. Wymienność zawodniczek na poszczególnych pozycjach może być kluczowa w kolejnych meczach - wyjaśnia szkoleniowiec.
Przeczytaj także: [
Trenerzy Budowlanych Budlex Toruń podali się do dymisji](http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130205/SPORT04/130209648) Budowlani Budlex zostali w Warszawie.Soja zaplanował zajęcia na siłowni i trening w hali**. W piątek torunianki przeniosą się doSosnowca, gdzie w sobotę zmierzą się w kolejnym arcyważnym meczu z SMS.
W innych meczach: Silesia Volley - Chemik 1:3, Wieżyca - Murowana Goślina 0:3, Jedynka - Stal 3:0, KSZO - Wisła 3:1
1. Jedynka Aleksandrów 18 49 51:11
2. Chemik Police 18 42 47:17
3. AZS UEK Kraków 17 36 40:21
4. Silesia Volley I Mysłowice 18 36 44:29
5. KSZO Ostrowiec 18 33 37:25
6. Murowana Goślina 18 27 35:34
7. Wisła Kraków 18 27 34:35
8. Wieżyca 2011 Stężyca 18 24 30:36