Do czwartku przed Wigilią bydgoscy drogowcy wydali już ponad 60 tysięcy BKM.
- Szacujemy, że plastiki powinno wyrobić sobie jeszcze około 15 tysięcy osób - mówi Daniel Sarul, zastępca dyrektora bydgoskiego Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - W tydzień nie będziemy w stanie tego zrobić i stąd decyzja o przesunięciu terminu - dodaje.
Tradycyjne bilety okresowe będą więc ważne jeszcze przez cały styczeń. Znaczki do nich kupimy natomiast maksymalnie do połowy miesiąca.
Bydgoska Karta Miejska. Elektroniczny hit, czy plastikowy shit?
- Mimo wszystko zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców o jak najszybsze wyrobienie kart - apeluje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy drogowców.
Najlepszy wynik w kraju
Przypomnijmy, że system wszedł w życie 20 września br. Od tego czasu drogowcy wydali ponad 60 tysięcy kart. - To najlepszy wynik spośród wszystkich innych miast - podkreśla Sarul. - Tylko w październiku wydaliśmy 25 tysięcy plastików, a bywało, że przyjmowaliśmy ponad 1200 wniosków dziennie. Praktycznie w dwa tygodnie zrobiliśmy wynik, na który Wrocław pracował przez dwa miesiące - dodaje.
Dziś BKM jest już dość powszechnie stosowana przez pasażerów. Wydanie karty jest darmowe. Płatne jest tylko wydanie duplikatu, w przypadku zgubienia, albo uszkodzenia oryginału. Jego koszt to 10 zł. Do tego bilety miesięczne można kodować już w ponad 40 punktach doładowań w kioskach i salonikach prasowych na terenie całego miasta oraz dodatkowo w 10 biletomatach.
Bydgoszcz. Plastikowa karta zastąpi bilet do autobusu, tramwaju, a nawet kina i muzeum
Lepiej internetem
Obecnie na wydanie karty czeka się dwa, trzy dni od chwili złożenia wniosku. Drogowcy radzą jednak, aby zamówienia przesyłać drogą elektroniczną, najlepiej za pośrednictwem strony: www.bydgoskakartamiejska.com.pl. Zamiast dwóch spacerów czekać nas wtedy będzie tylko jeden - po odbiór plastiku. Dokładne informacje na temat systemu znajdziemy właśnie na tej stronie oraz na specjalnych plakatach rozwieszonych na bydgoskich przystankach.
Co ciekawe system BKM zostanie w styczniu rozszerzony o kolejną usługę. Dziś, oprócz możliwości kodowania biletów miesięcznych, umożliwia także integrację z elektronicznymi legitymacjami studenckimi. Docelowo ma jeszcze pozwalać na płacenie za jednorazowe przejazdy komunikacją miejską, a także bilety do kin, czy teatrów.
Udostępnij