Bydgoszcz. Plac zabaw nad Balatonem wzbogaci się o nowe...

  Bydgoszcz. Plac zabaw nad Balatonem wzbogaci się o nowe urządzenia za 30 tys. złotych

  Anna Nowicka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeden z projektów. Więcej znajdziesz w załączonym pliku PDF

  Jeden z projektów. Więcej znajdziesz w załączonym pliku PDF

  Dzięki wysokiej frekwencji dorosłych w wyborach do europarlamentu, dzieciaki na Bartodziejach dostaną nowe urządzenia na placu zabaw nad Balatonem. Najmłodsi wybiorą projekt tablicy zamontowanej w pobliżu.
  Jeden z projektów. Więcej znajdziesz w załączonym pliku PDF

  Jeden z projektów. Więcej znajdziesz w załączonym pliku PDF


  Przypomnimy, za wysoką frekwencję Bydgoszcz otrzyma 30 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego na urządzenia dla dzieci.

  Trafią nad Balaton

  - Zdecydowaliśmy, że nie przeznaczymy tych pieniędzy na nowy plac zabaw, ale doposażymy już istniejący nad Balatonem - mówi Janusz Bordewicz, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miasta.

  Nad Balatonem - to według urzędników - najlepsza lokalizacja na nowy plac zabaw na Bartodziejach. A to właśnie na tym osiedlu frekwencja była najwyższa i miasto postanowiło to uhonorować.

  Tam już jest plac zabaw, ale skromnie wyposażony. - Co roku przeznaczamy pieniądze na nowe urządzenia. Stawiamy je jednak w różnych miejscach. Gdybyśmy chcieli od razu postawić wszystkie huśtawki, ślizgawki itp., potrzebowalibyśmy nawet 200 tysięcy złotych na jeden plac zabaw. Dlatego nowe urządzenia trafiają zwykle na różne osiedla - wyjaśnia Bordewicz. - Dzięki pieniądzom z Urzędu Marszałkowskiego plac nad Balatonem będzie szybciej w pełni wyposażony i atrakcyjniejszy dla najmłodszych.

  Zagłosuj na projekt

  Dorośli zagłosowali w wyborach i spełnili swoje zadanie. Teraz kolej na dzieci - mogą wybrać jeden z czterech projektów tablicy informującej o tym, że plac zabaw jest nagrodą za wysoką frekwencję.

  Głosować można do końca sierpnia, wypełniając specjalny kupon. Można go ściągnąć ze strony www.kujawsko-pomorskie.pl. Następnie należy go wypełnić w Wordzie i przesłać na adres: d.krzemien@kujawsko-pomorskie.pl lub dzieci@kujawsko-pomorskie.pl. W temacie maila trzeba wpisać: "Place zabaw - wybierz tablicę!"

  Można też wypełnione kupony wrzucić do specjalnych urn. Znajdziemy je na Bartodziejach w Szkole Podstawowej nr 14, Zespole Szkół nr 21, Przedszkolach nr 59 i 33, Radość, Źródełko, Panda oraz szkółce żeglarskiej przy Balatonie.

  Dla głosujących przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, dlatego na kuponie należy umieścić imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu kontaktowego. W przypadku, gdy kupon dziecka zostanie wylosowane, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego skontaktuje się z opiekunem, w celu uzyskania jego zgody na odbiór nagrody.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy