Ogółem w akcji wzięło udział 21 osób, zebrano ponad 9 litrów krwi.
- W minionym tygodniu na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Brodnicy po raz kolejny zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Choć krew mógł oddać każdy to w akcję szczególnie zaangażowani byli policjanci - informuje Agnieszka Łukaszewska, rzecznik KPP w Brodnicy i przypomina, że: - To już kolejna akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych organizowana przez policjantów z Brodnicy.
Niewybuchy - 20 km od Brodnicy
Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego.
O tym warto wiedzieć:
Każda osoba, która chciała oddać krew w mobilnym ambulansie musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew.
- Serdeczne podziękowania od policjantów dla pracowników Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brodnicy za pomoc w organizacji akcji. Pamiętaj! I Ty możesz uratować komuś życie! - przypomina policjantka.
